Všimli jste si? Maldonado spolehlivější než Grosjean

Pastor Maldonado je minimálně podle výsledků ve vrcholné formě, když poprvé za svoji kariéru ve formuli 1 bodoval ve třech po sobě jdoucích závodech. Naopak týmový kolega Romain Grosjean se trápí, nedokončil poslední dvě velké ceny. Maldonado přitom v královně motorsportu závodí už od sezóny 2011. Pilot známý hlavně pro svoje časté havárie dokázal tedy až…

Štítky: Lotus Pastor Maldonado Zveřejněno 28. 10 2015 — Lukáš Štěrovský

Pastor Maldonado je minimálně podle výsledků ve vrcholné formě, když poprvé za svoji kariéru ve formuli 1 bodoval ve třech po sobě jdoucích závodech. Naopak týmový kolega Romain Grosjean se trápí, nedokončil poslední dvě velké ceny.

Maldonado přitom v královně motorsportu závodí už od sezóny 2011. Pilot známý hlavně pro svoje časté havárie dokázal tedy až v páté sezóně zkompletovat „bodový hattrick“. Body bral Venezuelan za sedmé místo v Rusku, osmé v Japonsku a osmé v Americe, kde se dobře vyrovnal s nástrahami kluzké tratě.

Čistě ze statistického hlediska se tedy dá prohlásit, že pilot Lotusu je, co se týče formule 1, v životní formě. To potvrzuje i vzájemná bilance s jeho týmovým kolegou Romainem Grosjeanem. Součet bodů právě z posledních třech závodů totiž hovoří jednoznačným poměrem 14:6 pro Maldonada. Francouzský pilot navíc Grand Prix v Soči a Austinu ani nedokončil.

„Opět dojíždíme na bodech, což je ta nejpozitivnější zpráva pro tým. Závod v Americe byl náročný se spoustou soubojů. Taky jsem se pral s vozem, protože nefungoval tak, jak se předpokládalo,“ vypráví čtrnáctý muž průběžného pořadí.

To se ale s postupem času zlepšilo. S tím, jak okruh vysychal, dokázal Lotus z vozu dostávat více výkonu než soupeři, což vedlo k pátému bodovému zisku v sezóně. Vyjma posledních tří závodů totiž bodoval Maldonado jen v Kanadě a Rakousku, kde dojel shodně sedmý.

„Můj tým byl po celý den skvělý, v kvalifikaci i v závodě,“ naráží Venezuelan na skutečnost, že se v Austinu během soboty kvalifikační jízdy nekonaly. „Doufáme, že ve zbytku sezóny budeme každý závod bodovat,“ uzavírá Pastor Maldonado.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan, #13 Pastor Maldonado (VEN, Lotus F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář