Všechna práce Ferrari přišla vniveč

Ani Charles Leclerc není příznivcem nové technické směrnice, která má za cíl potlačit poskakování vozů na rovinkách, jež je tak intenzivní, že pilotům způsobuje zdravotní potíže.

Štítky: Charles Leclerc Mercedes Pravidla Zveřejněno 18. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

Mezi největšími kritiky, kteří volali po tom, aby Mezinárodní automobilová federace proti poskakování vozů nějak zakročila, byli oba piloti Mercedesu, George Russell a Lewis Hamilton. To ale nečekali, že FIA pro Kanadu připraví takové nařízení, které týmy, jejichž vozy poskakují nejvíce, v podstatě znevýhodní.

Taková auta totiž budou muset přejít na vyšší světlou výšku, což se rovná horšímu času na kolo. „Chápu názor jezdců Mercedesu, to čím, si procházejí, je opravdu nepřijatelné,“ komentuje situaci Charles Leclerc.

Charles Leclerc penalizován

„Jenže nemůžete podceňovat množství práce, kterou týmy v posledních měsících odvedly, aby se s těmito problémy vypořádaly samy,“ říká Monačan trefně a řadí se tak třeba po bok Maxe Verstappena, který z nového nařízení také není nadšený.

„Je to naše hlavní priorita od chvíle, kdy jsme tyto vozy poprvé vyzkoušeli,“ vysvětluje pilot Ferrari. „Pracovali jsme na tom, abychom tyto problémy odstranili. A myslím, že zlepšení v tomto ohledu je obrovské. A teď všechnu tu práci, kterou jsme udělali, prostě hodíme do koše – protože je tu jeden tým, kterého poskakování trápí víc než ostatní.

Samozřejmě chápu, že tento problém je u Mercedesu větší než u jiných stájí, ale jsem přesvědčen o tom, že jej můžou sami napravit,“ uzavírá Charles Leclerc.