Ecclestone prý zvažuje koupit Force Indii

Nejnovější zprávy tvrdí, že tým Force India by měl být prodán a přejmenován na Brabham, který by stejně jako v minulosti řídil Bernie Ecclestone. Jedná se však o zatím nepodložené informace.

1 Štítky: Bernie Ecclestone Brabham Force India Zveřejněno 10. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Roger Benoit, který je jedním z nejvíce uznávaných novinářů v padoku, věří, že na této spekulaci může být mnohem více pravdivého, než by se na první pohled mohlo zdát. Podle Benoita totiž majitelé Force Indie Vidžaj Mallya a Subrata Roy chtějí tým skutečně prodat. A není se čemu divit. Roy je už od roku 2014 ve vězení, stejný postih teď hrozí i Mallyovi.

Navíc Mallyovi se výsledkově a finančně nedaří ani v kriketu, kde vlastní indický ligový tým. S ohledem na aktuální trable tohoto podnikatele tak není s podivem, že Mallya už nechce do týmu v F1 nic investovat.

Zatčení majitele týmu je problémem pro Force Indii

Benoit tvrdí, že z Force Indie by se mohl stát novodobý tým Brabham. Za jeho zrodem by byl sesazený šéf formule 1 Bernie Ecclestone, který v minulosti už Brabham jednou koupil – stalo se tak na konci sezony 1971.

Zprávy, které jsou ale nepodložené, tvrdí, že nabídka Berniemu Ecclestonovi skutečně vzešla od syna Sira Jacka Brabhama, Davida. Nezbývá než počkat, jak se celá událost vyvine a zda neskončí tak, jako spekulace o spojení Rona Dennise a týmu Manor.

Aktualizace:

Speciál: Jak Bernie Ecclestone postavil celý byznys kolem formule 1

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ecclestone prý zvažuje koupit Force Indii”

  1. alberto.ascari napsal:

    Kachna jako z Blesku. Mladej Brabham už to neúspěšně zkoušel víckrát a nikdy to nedotáhl k F1 týmu. O dvacku…

Napsat komentář