Vozy formule 1 se projedou ulicemi Londýna. Už ve středu!

Již na tuto středu se v ulicích Londýna chystá velkolepá show, která mimo jiné uvidí vozy F1 prohánět se například na pozadí slavného Big Ben. Akce se má zúčastnit všech deset týmů. S informací přišel Daily Mail a akce je součástí programu před víkendovou Grand Prix Velké Británie.

Štítky: F1 Londýn Zveřejněno 10. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Bude se tak jednat o první jízdu ulicemi Londýna po více než deseti letech. Monoposty se divákům ukážou ve středu, tedy čtyři dny před samotným závodem Grand Prix Velké Británie. Detaily celé akce budou teprve oznámeny. Aby nebyla účast fanoušků zas příliš veliká, pořadatelé chtějí vše oficiálně oznámit až několik desítek hodin před akcí. Účastnit by se ale mělo všech deset týmů, jejichž vozy se projedou například po Trafalgarském náměstí či slavnou ulicí Whitehall. Domácí Lewis Hamilton by se pak se svým mercedesem měl prohnat kolem Big Bena a Westminsterského opatství.

Podle některých informací se touto akcí snaží nový majitel formule 1, společnost Liberty Media, zjistit možnost pořádání závodu právě v ulicích Londýna. Tomu napomáhá nový zákon, který byl v Anglii přijat během dubna a který opětovně umožňuje konání motoristických akcí i na veřejných komunikacích.

Jednání o městském závodě jsou zatím ale takzvaně hudbou daleké budoucnosti. Důležitější pro Británii bude udržet závod na Silverstonu, jemuž vyprší smlouva v sezoně 2019. „Jak už jsme potvrdili, městská radnice a Westminsterská městská rada jsou zapojeni do diskuzí o pořádání akce spojené s formulí 1 na Trafalgarském náměstí, ale ne o závodě v ulicích Londýna,“ prohlásil mluvčí formule 1.

Akce v Londýně bude podle něj zaměřená na „vzdělání, inovaci a dovednosti“. Formule 1 se v tamních ulicích naposledy představila během roku 2004, kdy počet diváků, kteří byli přítomni v ulicích, dosáhl půl milionu. Tehdejší „přehlídky“ kolem Piccadilly Circus se zúčastnilo osm týmů a taková jména jako Jenson Button, David Coulthard či Nigel Mansell.

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone se několikrát nechal slyšet, že by rád viděl závod v ulicích Londýna, tento sen se mu ale nikdy nesplnil.

Foto: cdn.arstechnica.net

Diskuse k článku

Napsat komentář