Vlastní motor by byl pro Red Bull moc drahý, počítá Renault

Pro Red Bull není cestou ven ze současné situace projekt vlastní pohonné jednotky.

Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 3. 04 2015 — Jan Pastorek

Pro Red Bull není cestou ven ze současné situace projekt vlastní pohonné jednotky.

S Renaultem si Red Bull poslední dobou moc nerozumí, ale zřejmě bude muset, pokud se chce vrátit k úspěchům. Přestup k Ferrari nebo Mercedesu je extrémně nepravděpodobný a vlastní motor za současné situace také.

„Red Bull nechce navrhovat a vyrábět vlastní motory,“ potvrdil šéf týmu Christian Horner. „My chceme dobře porozumět simulacím a modelování motoru, je to oblast, ve které můžeme Renaultu pomoct. Ve skutečnosti je pro Red Bull jedinou možností Renault, platí to i opačně.“

Podle šéfa Renaultu Sport F1 Cyrila Abiteboula jsou důvody pro toto partnerství čistě pragmatické, vlastní motor by pro Red Bull nebyl vhodný.

„Red Bull by musel najít někoho, kdo by mu financoval vývoj motoru. Nemyslím, že má sám chuť zaplatit koncepci nové pohonné jednotky, která je velmi drahá, a to nemluvím o výdajích na nákup testovacích lavic,“ vysvětloval.

„My máme ve Viry 24 lavic. Cena jedné lavice pro motor není tak vysoká jako za aerodynamický tunel, ale provozovat jich 20 stojí zhruba to, co provozovat jeden tunel. Podle mě to není jejich priorita.“

Diskuse k článku

Napsat komentář