Hamilton si hodlá promluvit s týmem “za zavřenými dveřmi”

Katastrofa. Takovým slovem označil pilot Mercedesu dosavadní průběh víkendu v Monaku. Do závodu totiž odstartuje Lewis Hamilton až jako sedmý.

Štítky: GP Monaka Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Současný šampion se během celé soboty nemohl dostat do tempa a v závodě to podle něj nebude o moc lepší. „Je tu skoro nemožné předjíždět. Z pozice, na které jsme, je skoro hotovo, jelikož všichni vpředu mají podobnou rychlost,“ vysvětlil Brit.

„Klíčová je v Monaku samozřejmě sobota. Vítězství je po ní mimo dosah, hádám, že můžu doufat v minimálně sedmé místo. Musíme to zkusit a uvidíme, zda se nějak posuneme vpřed.“

Podle Hamiltona Mercedes trápilo hlavně zahřívání pneumatik, na což už dříve poukazoval Valtteri Bottas. „Ve čtvrtek to nevypadalo tak zle, v kvalifikaci to ale bylo špatné. Musíme auto předělat,“ velí. S inženýry má v plánu dokonce rozsáhlou poradu. „Buď dnes v noci, anebo až po závodě. Je několik věcí, které jsme měli udělat, a neudělali.

Toyota bZ4X: Bateriový elektromobil s futuristickým volantem

Po katastrofálním třetím tréninku jsme na autě změnili s ohledem na data ze čtvrtka hodně, jenže směr, jakým jsme se vydali, byl zcela mimo. Zkusili jsme to ještě vrátit, ale bylo to ještě horší. Takže myslím, že naše ztráta pramení ze čtvrtka,“ naráží Hamilton na letos zkrácené volné tréninky.

„Nechci taky kritizovat tým veřejně, ale za zavřenými dveřmi to udělám. Ale poučíme se z toho a vrátíme se silnější. Nemohu vám o tom moc říci. Jsem z toho frustrovaný, ale tak to je,“ krčí rameny.

Přesto, jak si vysvětluje, že ve stejném voze ztratil na stájového kolegu čtyři pozice? „Myslím, že jsem měl tak málo přilnavosti, což mě vedlo k tomu jezdit přes limit. Valtteri byl evidentně schopný z auta dostat více, ale bylo vidět, že jsme měli problémy.

Zatím je to katastrofa,“ přiznává s tím, že mu neuškodily ani červené vlajky kvůli nehodě Leclerca. „Chystal jsem se stejně zajet do boxů. Zítra to bude dlouhý den a asi ne úplně záživný,“ dodává sklesle.

Kvalifikaci na GP Monaka vyhrál Leclerc! Pak havaroval…