Red Bull je přesvědčený, že v Singapuru vyhraje

Kýžená pole positon to není, slibná pozice pro závod však ano. Druhé a třetí místo na startu nedělní Grand Prix Singapuru dává Red Bullu slušné šance na vítězství. A toho je si také vědom.

1 Štítky: GP Singapuru Red Bull Zveřejněno 16. 09 2017 — Josef Nekvinda

Naladěn na vítěznou notu musel smeknout před kvalifikačním výkonem Sebastiana Vettela. Nejen Daniel Ricciardo, nýbrž celý Red Bull. Jeho tým se od pátečních tréninků v Singapuru prezentuje oslnivou formou, kdy silné je především jeho šasi. To samotné však na kvalifikační mód Vettelova ferrari nestačilo. Jak známo, v závodním tempu je Red Bull více než zdatným sokem, a i na to v nedělní Grand Prix spoléhá.

„Trochu mu dnes závidím,“ naráží Ricciardo na Vettelovu pole position. „Budu muset přijmout tuto porážku. Jsem nicméně stále přesvědčený, že zítra můžeme jet pro vítězství. Takže za mě máme dobrý balíček. Seb se do toho v kvalifikaci opřel, ale já se těším na zítřek.

Myslel jsem, že pole position bude ve hře, avšak nemohli jsme v této části kvalifikace jeho tempu stačit. Je to dlouhé kolo, takže něco získáte támhle a o kus dál zase něco ztratíte. Tři nebo čtyři desetiny sekundy, to už je hodně,“ líčil Ricciardo své dojmy.

Pouhých šestadvacet tisícin sekundy před Ricciardem skončil jeho týmový kolega Max Verstappen. Nizozemcův druhý pokus v závěrečné části nevyšel podle jeho představ. S ohledem na komplikace s převodovkou v závěrečném tréninku, která vyžadovala změnu volantu, byl ale spokojený.

„Je škoda, že jsme to nedali na pole position. Závěrečné kolo nebylo ideální, byli jsme nicméně blízko a za to jsem rád. Kvalifikace byla o neustálém zlepšování se s tím, jak jsme po celý víkend ztráceli trochu rychlostně, takže být zde druhý je slibný výsledek. Jsme si vědomi toho, že musíme tvrdě pracovat na zlepšení v kvalifikacích. Stále to není takové, jako u Mercedesu nebo Ferrari,“ připomíná Verstappen.

Ten také zdůraznil, že Vettelovi nehodlá první zatáčku nechat zadarmo, a to navzdory několikerým problémům, které ho v této sezóně a v této pasáži závodu potkaly.

Hamilton překvapen rychlostí Ferrari, očekává maraton

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bull je přesvědčený, že v Singapuru vyhraje”

  1. Itimi napsal:

    Tak bohuzial dnes sa presvedcil ze za normalnych okolnosti zajtra nema sancu :/

Napsat komentář