Virtuální GP Španělska již tento víkend na Sport2

V posledních týdnech jsme si už pomalu zvykli, že místo formule 1 vidíme piloty na virtuálních tratích. Tentokrát se pojede okruh v Barceloně

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 8. 05 2020 — Jiří Košta

GP Španělska sice tento víkend neuvidíme, ale čeká nás alespoň menší náplast v podobě závodu pilotů F1 Esports Series a později i jezdců formule 1.

Stane se tak již tuto neděli od 18:00 na Sport2 v rámci exhibičního závodu profesionálních simracerů. I když se jedná o exhibici, tak jezdí mladí piloti do roztrhání těla. Poslední závod se jel v Brazílii, jelikož ve hře F1 2019 se poměrně logicky ještě nenachází okruh v Nizozemsku, kam měla skutečná formule 1 zavítat minulý víkend. Tentokrát se pojede v Barceloně.

Brazilský závod ovládl s Red Bullem zaskakující Marcel Kiefer, který nahradil Frederika Rasmussena, který dostal zákaz startu za sprosté slovo ve svém jméně během posledního závodu.

K vidění budou i stálé hvězdy esportu Brendon Leigh nebo David Tonizza, kteří v předchozích letech získali celkové prvenství.

F1 Esports exhibice určitě stojí za sledování, jelikož jezdci mají zapnuté úplné poškození vozu při kolizích. I když jsou to profíci, tak po startu k nim dochází a rozhodují o celém závodu. Kromě toho jsou jezdci oficiálními členy týmů formule 1, kde mají smlouvy.

Následovat bude od 19:00 na Sport2 závod hvězd a pilotů formule 1, kde uvidíme opět i Charlese Leclerca, Alexe Albona, George Russella, Nicolase Latifiho nebo Landa Norrise. Přidat by se měl například i bývalý pilot Toro Rosso Vitantonio Liuzzi nebo fotbalista FC Barcelony Arthur Melo.

Provázet virtuálními závody budou komentátor formule 1 Tomáš Richtr a komentátor F1 Esports series Jiří Košta.

Diskuse k článku

Napsat komentář