Villeneuve: Manor patří do GP2

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve by Manor raději viděl v nižší sérii. Upozorňuje, že F1 jako vrcholná disciplína musí držet svou hodnotu.

23 Štítky: Jacques Villeneuve Marussia Manor Zveřejněno 25. 04 2015 — Filip Fikejz

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve by Manor raději viděl v nižší sérii. Upozorňuje, že F1 jako vrcholná disciplína musí držet svou hodnotu.

Šampión z roku 1997 Jacques Villeneuve, který nyní pracuje jako televizní analytik, je znám svými upřímnými výroky o situaci ve formuli 1. Nyní se vyjádřil k počínání týmu Manor Marussia. Vítěz jedenácti velkých cen byl v rozhovoru pro španělský list AS dotázán, co říká na výkony nováčka Roberta Merhiho, který závodí právě pro Manor.

„Merhi těžko může něco dělat s autem, které by v F1 být nemělo. Auto, které ztrácí pět sekund na nejlepší, není hodno F1. Bylo by lepší být v GP2 nebo ve Světové sérii (formule Renault), tam by možná byli vepředu. Toto je drahý sport a týmy musí být konkurenceschopné,“ uvedl.

Manor ztrátu díky nasazení Merhiho a Willa Stevense postupně snižuje, ale Villeneuve cítí, že takový tým současné F1 moc nepomáhá. Kanaďan si dále myslí, že týmy by měly mít umožněno testovat a investovat do vývoje bez rozpočtových stropů.

„F1 je vrcholná disciplína, kde každý chce být. Ale je to drahé,“ upozorňuje. „V tom je ta výzva. Pokud by najednou hodinky Rolex byly levnější, už by neměly svou hodnotu.“

Diskuse k článku

23 komentářů: “Villeneuve: Manor patří do GP2”

 1. Variotek napsal:

  snebka: Ale v tom případě pokud dělá dnes ostudu F1 Manor tak jí muselo dělat v 80. a 90. letech hodně týmů EuroBrunn,Pacific,Life…

  Ano dělali a nebyli sami, a také brzo skončili. Řeč však byla o Minardi s Arrowsem…

 2. ej_kej_ej napsal:

  kudykamF1: Člověk na tebe reaguje věcnými argumenty, slušně ti vyvrátí tvé mylné tvrzení, a jediné čeho se dočká je sprška vulgárních nadávek, a dehonestujících označení. S takovým člověkem zkrátka nelze vést rozumnou diskuzi. Redakce by tě měla promptně umravnit. Tohle totiž není ani zdaleka první případ, kdy jsi nedokázal udržet nervy na uzdě, a porušil pravidla slušné diskuze.

  https://www.youtube.com/watch?v=LmXMy4p5Mto

 3. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej: jako promiň, ale co jsi konkrétně myslíš ty, je pro jakoukoliv diskuzi které by ses rád účastnil je naprosto irelevantní a když já píšu bludy, tak co píšeš ty když srovnávaš nejrychlejší kolo jedné serie s jedním z nejpomalejších ze serie druhé? Já ti to řeknu, volovinu a napsal ji vůl, který si řeší svůj oidipovský komplex na foru o F1.
  Zdar, nazdar a pozdravuj maminku.

  Člověk na tebe reaguje věcnými argumenty, slušně ti vyvrátí tvé mylné tvrzení, a jediné čeho se dočká je sprška vulgárních nadávek, a dehonestujících označení. S takovým člověkem zkrátka nelze vést rozumnou diskuzi. Redakce by tě měla promptně umravnit. Tohle totiž není ani zdaleka první případ, kdy jsi nedokázal udržet nervy na uzdě, a porušil pravidla slušné diskuze.

 4. ej_kej_ej napsal:

  kudykamF1: To je ale tvůj problém, že nejsi konkrétní. Když tvrdíš, že McLaren nezajel pomalejší kolo, než vůz GP, tak ale prostě a jednoduše nemáš pravdu, a můžeš se třeba na hlavu postavit, neuděláš s tím lautr nic. Argumentačně jsi dnes opět fatálně pohořel ..což je u tebe ostatně zvykem.

  Ty jsi to sice nevytáhl, zato jsi to však byl pouze ty, kdo ohledně toho začal tvrdit naprosté bludy.

  jako promiň, ale co jsi konkrétně myslíš ty, je pro jakoukoliv diskuzi které by ses rád účastnil je naprosto irelevantní a když já píšu bludy, tak co píšeš ty když srovnávaš nejrychlejší kolo jedné serie s jedním z nejpomalejších ze serie druhé? Já ti to řeknu, volovinu a napsal ji vůl, který si řeší svůj oidipovský komplex na foru o F1.
  Zdar, nazdar a pozdravuj maminku. 😎

 5. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej: Jediné objektivní srovnání výkonu a rychlosti obou kategorií (f1 vs. gp2) je v kvalifikaci, ve stejné sezoně, na stejném okruhu

  To je ale tvůj problém, že nejsi konkrétní. Když tvrdíš, že McLaren nezajel pomalejší kolo, než vůz GP, tak ale prostě a jednoduše nemáš pravdu, a můžeš se třeba na hlavu postavit, neuděláš s tím lautr nic. Argumentačně jsi dnes opět fatálně pohořel ..což je u tebe ostatně zvykem.

  ej_kej_ej: řeš si to s někým, kdo virtuální souboj deset let starého vozu s těmi dnešními vytáhl – já to nebyl.

  Ty jsi to sice nevytáhl, zato jsi to však byl pouze ty, kdo ohledně toho začal tvrdit naprosté bludy.

 6. ej_kej_ej napsal:

  kudykamF1: Jsi srandovní. Nejdřív tvrdíš, že vůz McLarenu doposud nezajel pomalejší kolo, než vůz GP2, a když jsem ti jasně dokázal, že se tak stalo, a že tvé tvrzení je opět silně invalidní, tak se jen vykrucuješ, a tvrdíš, že srovnávám nesrovnatelné. Prostě srandovní.

  Jediné objektivní srovnání výkonu a rychlosti obou kategorií (f1 vs. gp2) je v kvalifikaci, ve stejné sezoně, na stejném okruhu – že chceš srovnávat coby, kdyby, kdy a kde je už tvůj problém, zjevně neřešitelný…
  Co se týče spolehlivosti, tak si ji maluj jak chceš a řeš si to s někým, kdo virtuální souboj deset let starého vozu s těmi dnešními vytáhl – já to nebyl. Omluvu přijímám, ani ji nemusíš psát, dokonce ani přemýšlet.

 7. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej: Tak to klidně můžeš, bez omezení max. povoleného průtoku paliva, spotřeby jako takové a s povolením tankování během závodu by letošní motory dosáhli víc jak 1000 koňských sil levou zadní.

  To možná ano. Otázkou by pak ale byla právě ta spolehlivost o které se tady mi dva celou dobu bavíme. O tom, kdo by koho porazil jsi se zde bavil s někým jiným. Já reagoval pouze na to dojetí do cíle. Sroluj dolů, chvíli přemýšlej, a pak se přijď omluvit. 😉

 8. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej:srovnáváš nesrovnatelné – jaký čas by zajel monopost GP2 třeba v 50.kole…

  Jsi srandovní. Nejdřív tvrdíš, že vůz McLarenu doposud nezajel pomalejší kolo, než vůz GP2, a když jsem ti jasně dokázal, že se tak stalo, a že tvé tvrzení je opět silně invalidní, tak se jen vykrucuješ, a tvrdíš, že srovnávám nesrovnatelné. Prostě srandovní. :mrgreen:

 9. ej_kej_ej napsal:

  kudykamF1: Mimoto by se na celou věc dalo nahlížet i z opačného úhlu, a to pokud by jsme na tyto vozy naroubovali pravidla ne ze sezóny 2015, jak tady činí ejkej, ale právě z roku 2004.

  Tak to klidně můžeš, bez omezení max. povoleného průtoku paliva, spotřeby jako takové a s povolením tankování během závodu by letošní motory dosáhli víc jak 1000 koňských sil levou zadní, nemluvě o tom, že dle motorářů do dvou let dosáhnou i stávajících pravidel 900-950 koní. Ostatně bez omezení by monoposty z r.2004 nejspíš porážely i vozy s turbomotory z konce 80. let s ještě mením objemem….

 10. kudykamF1 napsal:

  Daaviid23:
  Ne, ejkej roubuje dnešní pravidla o spotřebě na tehdejší auta, právě proto by nedojela i kdyby byla 100% spolehlivá. Ale to slušná blbost, promiň

  Mimoto by se na celou věc dalo nahlížet i z opačného úhlu, a to pokud by jsme na tyto vozy naroubovali pravidla ne ze sezóny 2015, jak tady činí ejkej, ale právě z roku 2004.

 11. ej_kej_ej napsal:

  snebka: Ale v tom případě pokud dělá dnes ostudu F1 Manor tak jí muselo dělat v 80. a 90. letech hodně týmů EuroBrunn,Pacific,Life…

  No a nedělali snad?

  kudykamF1: Ne? A co Fernando Alonso ve 12tém kole GP Bahrajnu, kde jeho čas na kolo činil 1:44,6 zatímco Artem Markelov dokázal loni na tom samém okruhu zajet v závodě kolo za 1:43,6?

  Chceš mi snad říct, že ani jednou nedojeli do cíle?

  Jo, možná dojeli, ale to by neporazili ani Manor…co se týče časů na kolo v závodě tak už srovnáváš nesrovnatelné – jaký čas by zajel monopost GP2 třeba v 50.kole…

  Daaviid23:
  Ne, ejkej roubuje dnešní pravidla o spotřebě na tehdejší auta, právě proto by nedojela i kdyby byla 100% spolehlivá. Ale to slušná blbost, promiň

  No čmrndo, promiň, ale já nebyl první kdo tady tvrdil že někdo porazí většinu pole s 10 let starým monopostem. A když už chce někdo srovnávat, tak mi přijde srovnáváni u stejných pravidel daleko chytřejší než je srovnávat u pravidel rozdíných, nebo jen blbě čmrndat…

 12. Daaviid23 napsal:

  Ne, ejkej roubuje dnešní pravidla o spotřebě na tehdejší auta, právě proto by nedojela i kdyby byla 100% spolehlivá. Ale to slušná blbost, promiň 🙄

 13. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej: Tak zatím McL pomalejší čas než v GP2 nezajel …

  Ne? A co Fernando Alonso ve 12tém kole GP Bahrajnu, kde jeho čas na kolo činil 1:44,6 zatímco Artem Markelov dokázal loni na tom samém okruhu zajet v závodě kolo za 1:43,6?

  ej_kej_ej:Minardi z r.2004 by do cíle nedojelo byť by bylo spolehlivější….

  Chceš mi snad říct, že ani jednou nedojeli do cíle? :mrgreen:

 14. snebka napsal:

  Variotek: Já Minardi nesrovnával s Ferrari ale s konkurenčními týmy (Tyrrell, Osella, Alfa Romeo, Ligier apod.). Ve třetí GP už startoval Martini devatenáctý z šestadvaceti pilotů.

  Ale v tom případě pokud dělá dnes ostudu F1 Manor tak jí muselo dělat v 80. a 90. letech hodně týmů EuroBrunn,Pacific,Life…

 15. ej_kej_ej napsal:

  kudykamF1: Pomalejší časy tam jezdí i současný McLaren, přesto by však jen blázen tvrdil, že tam taková stáj nemá co dělat.

  Zatímco všechny současné vozy do cíle pravidelně dojíždějí, že?

  Tak zatím McL pomalejší čas než v GP2 nezajel …
  Cose týče dojezdů, tak dnes i když některé opravdu nedojedou, tak nedojedou díky poruše a ne z principu. Minardi z r.2004 by do cíle nedojelo byť by bylo spolehlivější….s tehdejší spotřebou a objemem nádrže je to vyloučeno. To ale tobě nikdy nedojde….

 16. Variotek napsal:

  snebka: Tak se na to podívejme..Minardi vzniklo v roce 1985 při svém prvním startu v brazílii ztráceli na Ferrari Alboreta 16 sekund,portugalsko 8 sekund,Španělsko 11 sekund..Pod 5,5 vteřiny se v ani jednom závodě nedostali ani v následujícíh letech na tom nebyli o moc líp.Ano Arrows začal dobře ale pak se taky v různých obdobích propadal až na dno.

  TO EJ KEJ EJ:To ano ale za to nemůže Manor jako spíš F1 to oni chtěli zpomalit vozy, vždy Minardi 2004 by porážela většinu dnešního startovního pole

  Já Minardi nesrovnával s Ferrari ale s konkurenčními týmy (Tyrrell, Osella, Alfa Romeo, Ligier apod.). Ve třetí GP už startoval Martini devatenáctý z šestadvaceti pilotů.

 17. kudykamF1 napsal:

  ej_kej_ej: jestliže tam někdo jezdí časy pomalejší než v nižší serii, tak tam prostě nemá co dělat.

  Pomalejší časy tam jezdí i současný McLaren, přesto by však jen blázen tvrdil, že tam taková stáj nemá co dělat.

  ej_kej_ej: Ostatně Minardi z 2004 by neporazilo ani jeden současný vůz– nedojel by do cíle.

  Zatímco všechny současné vozy do cíle pravidelně dojíždějí, že? :mrgreen:

 18. ej_kej_ej napsal:

  snebka: Tak se na to podívejme..Minardi vzniklo v roce 1985 při svém prvním startu v brazílii ztráceli na Ferrari Alboreta 16 sekund,portugalsko 8 sekund,Španělsko 11 sekund..Pod 5,5 vteřiny se v ani jednom závodě nedostali ani v následujícíh letech na tom nebyli o moc líp.Ano Arrows začal dobře ale pak se taky v různých obdobích propadal až na dno.

  TO EJ KEJ EJ:To ano ale za to nemůže Manor jako spíš F1 to oni chtěli zpomalit vozy, vždy Minardi 2004 by porážela většinu dnešního startovního pole

  F1 je vrcholní disciplína motorsportu – jestliže tam někdo jezdí časy pomalejší než v nižší serii, tak tam prostě nemá co dělat.
  Ostatně Minardi z 2004 by neporazilo ani jeden současný vůz – nedojel by do cíle.

 19. snebka napsal:

  Variotek: Arrows ani Minardi si nezaslouží srovnání se zoufalci typu Manor Marussia, Caterham nebo HRT. I v době svého vzniku zajížděli časy srovnatelné s konkurenčními týmy.

  Tak se na to podívejme..Minardi vzniklo v roce 1985 při svém prvním startu v brazílii ztráceli na Ferrari Alboreta 16 sekund,portugalsko 8 sekund,Španělsko 11 sekund..Pod 5,5 vteřiny se v ani jednom závodě nedostali ani v následujícíh letech na tom nebyli o moc líp.Ano Arrows začal dobře ale pak se taky v různých obdobích propadal až na dno.

  TO EJ KEJ EJ:To ano ale za to nemůže Manor jako spíš F1 to oni chtěli zpomalit vozy, vždy Minardi 2004 by porážela většinu dnešního startovního pole

 20. Variotek napsal:

  snebka:
  Manor patří do GP2 a co takové Minardi nebo Arrows(po většinu let) taky vůbec neměli vznikat? Villeneuve, Villeneuve

  Arrows ani Minardi si nezaslouží srovnání se zoufalci typu Manor Marussia, Caterham nebo HRT. I v době svého vzniku zajížděli časy srovnatelné s konkurenčními týmy.

 21. ej_kej_ej napsal:

  snebka:
  Manor patří do GP2 a co takové Minardi nebo Arrows(po většinu let) taky vůbec neměli vznikat? Villeneuve, Villeneuve

  Tak třeba oba vozy Minardi v roce 2005, tedy ve své poslední sezoně, skončili v kvaldě na Bahrajn na posledních dvou místech, ale pořád to byl o 10 vteřin lepší čas než u vítěze kvalikace GP2 na stejném okruhu a ve stejném roce.

  Posledně by Manor obsadil se svým časem v kvalikaci na Bahrajn až 7. příčku v GP2 (přitom už na 17. místo ztrácel 3 a 4 vteřiny)…a to je tedy poněkud tristní výsledek

 22. snebka napsal:

  Manor patří do GP2 a co takové Minardi nebo Arrows(po většinu let) taky vůbec neměli vznikat? Villeneuve, Villeneuve 😯

 23. kudykamF1 napsal:

  Hodnotu Formule 1 udává především divácký zájem o ni, a z tohoto pohledu je přítomnost nějakého Manoru víceméně nepodstatnou záležitostí. Daleko větší problém je v této věci totiž na zcela opačné straně startovního pole, kde jeden tým dominuje/dominoval nad všemi ostatními rozdílem hned několika tříd.

Napsat komentář