Vidžaj Mallya už není ředitelem Force Indie

Vidžaj Mallya už není ředitelem týmu Force India. Podle oficiálních dokumentů jím přestal být ke dni 24. května, tedy před GP Monaka.

Štítky: Force India Vidžaj Mallya Zveřejněno 31. 05 2018 — GPF1.cz

Na Mallyu vydala jeho rodná Indie zatykač. Loni v dubu byl zatčen ve Velké Británii, kde žije. Byl sice propuštěn, ale úřady mu odebraly pas. Také proto se již na velkých cenách Mallya neobjevuje

Vidžaj Mallya je bohužel notorický neplatič a své závazky se snažil pokrýt například smlouvou s firmou Diego (majitel značky Smirnoff), která mu za půjčky ručila, ale dostala se kvůli Mallyově nesolventnosti do velkých problémů. Diego se rozhodlo s Mallyou v míru rozejít a v rámci vyrovnání slíbilo investovat do Force Indie peníze přinejmenším do roku 2021.

Force India je dnes následovníkem charismatického týmu Jordan, který jej musel po návalu automobilek s velkými rozpočty prodat. Byl z toho krátce Midland nebo Spyker, ale Force India dala týmu opět seriozní tvář. Hodně tomu přispěl současný šéf týmu Robert Fernley.

Ve své jedenáctileté existenci dosáhla Force India na nejlepší pozici v Poháru konstruktérů – páté, resp. čtvrté místo – v sezonách 2015, 2016 a 2017.

V zákulisí se hovoří o prodeji týmu nápojové firmě Rich Energy, která ale pro transakci nemá údajně dost peněz a k obchodu zatím nedošlo. Mallyovo odstoupení z funkce má nejspíš ochránit Force Indii od možných právních kroků ze strany věřitelů a úřadů.

Diskuse k článku

Napsat komentář