Že se z vozů Mercedes moc kouří? „Vidí duchy,“ reaguje šéf týmu

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff zareagoval na protest Red Bullu, podle kterého vozy německo-britské stáje během kvalifikací nepovoleně spalovaly olej v palivu, aby získaly výkon navíc. Stáj má podle Wolffa naprosto čisté svědomí.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 21. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Mercedes v tomto ohledu nezažívá lehkou zimu. Nejprve byl napaden ze strany Ferrari, že společně s Red Bullem používá nepovolený systém zavěšení, což je kauza, která se může řešit ještě v Austrálii. Ještě před zimní přestávkou Stříbrné šípy osočil Red Bull, podle kterého tým v kvalifikacích přidával do paliva olej.

Nepovolené spalování oleje mělo Mercedesu pomoci získat nadbytečný výkon během soubojů proti chronometru. I tato situace může být ze strany komisařů a Mezinárodní automobilové federace projednávána přímo během závodního víkendu, pokud některý z týmů podá oficiální protest.

F1teaser

Toto Wolff, šéf německo-britské stáje, však zůstává klidný. „Vidí duchy,“ reaguje na údajně nepovolené spalování oleje, z kterého Mercedes osočil Red Bull. „Už roky máme pro kvalifikaci speciální mapování motoru, které nám umožní získat víc koňských sil. To není nic nového. V Austrálii proti nám možná budou protestovat, ale cítíme se bezpečně.“

Čím už si Mercedes podle Wolffa tak jistý není, to je pozice, na jaké v neděli dojede do cíle. Hlavně Ferrari s ohledem na předsezonní testy budí respekt. „Je to solidní tým s potřebnými zdroji, schopnými inženýry a energickým a motivovaným lídrem.

Je logické čekat, že Ferrari bude konkurenceschopné. V testech to bylo nejrychlejší auto, které odjelo mnoho kilometrů. Odhaduji, že v neděli bude na stupních vítězů. Doufám, že s Ferrari budeme bojovat o vítězství,“ říká Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář