VIDEO: Verstappen v Mexiku předjížděl pod žlutou vlajkou

Jen týden poté, co byl sportovními komisaři Max Verstappen potrestán za porušení pravidel, mohl mít nizozemský pilot na svědomí další „vroubek“. V Grand Prix Mexika totiž předjížděl pod žlutými vlajkami. Celá kauza ale nakonec zřejmě nebude tak horká, jak se zdá – pravděpodobně se jednalo jen o chybu traťového maršála.

2 Štítky: GP Mexika Max Verstappen Zveřejněno 1. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Žlutá vlajka značí nebezpečí na dráze, jezdec při její signalizaci musí zpomalit a je zakázáno předjíždět. V mexickém závodě byla vyvěšena v úvodním sektoru poté, co pro technické problémy odstavil svůj vůz Nico Hülkenberg. Po odstranění porouchaného renaultu a oficiálním oznámení z ředitelství závodu o tom, že dráha je bezpečná, nastal normální režim závodu. O pár minut později dojel Max Verstappen o kolo zpět Felipeho Massu z Williamsu, a tak ke slovu opět přišly vlajky. Tentokrát modré. Jenomže traťový maršál na stanovišti pod označením MD zjevně omylem držel v rukou pořád vlajku  žlutou.

Pro žlutou vlajku ale v té chvíli nebyl žádný důvod. Verstappen předjížděl Massu, který byl o celé kolo zpět a obdržel signalizaci vlajkou modrou. Právě tou měl mávat i onen komisař, který na startovní rovince použil vlajku žlutou. Použití vlajky nesprávné barvy není jev tak zcela neobvyklý.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “VIDEO: Verstappen v Mexiku předjížděl pod žlutou vlajkou”

  1. blafak1 napsal:

    Faktem je, že trest by to byl velmi velmi přísný, avšak v tomto případě mi to přijde, že si FIA tzv. se*e na hlavu. Dobře si pamatuju na trest pro Kimiho letos ve spa, který nezpomalil na double yellow, kde kimi tvrdil, že žádné nebezpečí neviděl. Načež FIA odpověděla, že nemůže sám určit míru nebezpečí a zpomalit musí (v pořádku, zasloužené). Tady mi to přijde podobné, i přes jednoznačnou chybu maršála, jezdec nemůže vědět, jestli na něj něco nečeká za zatáčkou, a už vůbec nemůže tušit, že se maršál spletl. S takovou by je jezdci mohli igonorvat jak se jim zachce (ne, že by tomu tak již nebylo)…

  2. Milan27 napsal:

    Nemohl vědět, že je to omyl traťáka…

Napsat komentář