VIDEO: Verstappen v Mexiku předjížděl pod žlutou vlajkou

Jen týden poté, co byl sportovními komisaři Max Verstappen potrestán za porušení pravidel, mohl mít nizozemský pilot na svědomí další „vroubek“. V Grand Prix Mexika totiž předjížděl pod žlutými vlajkami. Celá kauza ale nakonec zřejmě nebude tak horká, jak se zdá – pravděpodobně se jednalo jen o chybu traťového maršála.

2 Štítky: GP Mexika Max Verstappen Zveřejněno 1. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Žlutá vlajka značí nebezpečí na dráze, jezdec při její signalizaci musí zpomalit a je zakázáno předjíždět. V mexickém závodě byla vyvěšena v úvodním sektoru poté, co pro technické problémy odstavil svůj vůz Nico Hülkenberg. Po odstranění porouchaného renaultu a oficiálním oznámení z ředitelství závodu o tom, že dráha je bezpečná, nastal normální režim závodu. O pár minut později dojel Max Verstappen o kolo zpět Felipeho Massu z Williamsu, a tak ke slovu opět přišly vlajky. Tentokrát modré. Jenomže traťový maršál na stanovišti pod označením MD zjevně omylem držel v rukou pořád vlajku  žlutou.

Pro žlutou vlajku ale v té chvíli nebyl žádný důvod. Verstappen předjížděl Massu, který byl o celé kolo zpět a obdržel signalizaci vlajkou modrou. Právě tou měl mávat i onen komisař, který na startovní rovince použil vlajku žlutou. Použití vlajky nesprávné barvy není jev tak zcela neobvyklý.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář