Vettelovo chování dokazuje, že Ferrari je pod tlakem

Lewis Hamilton se domnívá, že Vettelovo chování v Baku bylo dáno tlakem, který Ferrari cítí ze strany Mercedesu. Brit ale doufá, že zbytek šampionátu proběhne v poklidu a bojovat se bude jen na trati.

3 Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Incident z Baku asi netřeba dvakrát připomínat. Vettel lehce narazil do Hamiltona ve fázi safety caru. Následně najel vedle Brita a následoval druhý, úmyslný náraz, za což si Němec vykoledoval penalizaci deseti vteřin stop/go.

Podle Hamiltona se nejednalo o dostatečný trest a napětí mezi oběma jezdci okamžitě vzrostlo. „Víte, myslím, že už je nějaký čas jasné, jaký Vettel ve skutečnosti je,“ tvrdí Brit. „Stačí se podívat na minulý rok a najdete některé věci, které řekl přes rádio. Takže víme, jaký umí být,“ naráží Hamilton na GP Mexika 2016, kde Vettel adresoval vulgární vzkaz řediteli závodů Charliemu Whitingovi. Později se za zprávu omluvil.

Ve vlně emocí a napětí létají výhrůžky pěstí

„Upřímně bych si nikdy nepomyslel, že se může stát to, co se odehrálo v Baku. Ale myslím, že jako tým si z toho můžeme vzít jen to pozitivní. Na Ferrari jsme vyvinuli velký tlak. To pro nás není vůbec špatná věc. Ukazuje to, že někdy je tlak tím, co z vás může dostat to nejlepší,“ zamýšlí se Hamilton.

Ten tvrdí, že nebude nikterak měnit svůj přístup k závodění proti Vettelovi a nadále doufá, že šampionát se bude odehrávat férovým způsobem. „Co se stalo v Baku, nebylo férové. Byl to očividně jiný Sebastian, než kterého jsme viděli v předchozích letošních závodech.

Rád bych si myslel, že i nadále mě respektuje a tak to zůstane. Chci, abychom si bitvy ponechali na trať a vyhrál jsem šampionát správným způsobem,“ dodal ještě pilot Mercedesu.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

3 komentáře: “Vettelovo chování dokazuje, že Ferrari je pod tlakem”

  1. Kakanen napsal:

    To spíš Hamilton je pod tlakem.Asi by neunesl,že by i druhým rokem po sobě titul nezískal.

  2. Jakub McL napsal:

    100% souhlas s HAM. Jsou pod tlakem, protože si potřebují vyjet náskok, až budou ztrácet pozice za jejich nespolehlivost. Trochu mi to připomíná spojení FER a M. SCH. To zas bude smršť zařeklých fanoušků… 😀

  3. Louis65 napsal:

    Co to je za bejkarnu??? Je ti snad nekdo kdo by si nemyslel za FER i MER jsou pod vzajemnym tlakem???

Napsat komentář