Vettelova hvězda září

Jiří Křenek vyhrál první místo v uznávané soutěži Zlaté oko

1 Štítky: Jiří Křenek Sebastian Vettel Zveřejněno 27. 12 2015 — Marie Tomšíková

Tak se jmenuje fotografie Jiřího Křenka, která zvítězila v uznávané soutěži Zlaté oko. Na pomyslných stupních vítězů ho doprovodili Marian Chytka se snímkem pořízeným na Rally Maroko a Viktor Chytka s fotografií z Rally Dakar.

Jiří Křenek patří k nejuznávanějším fotografům České republiky. Jako jediný Čech vlastní akreditaci k fotografování závodů formule 1, konkrétně pracuje jako oficiální fotograf týmu Mercedes. Účastní se většiny závodů. Díky tomu se dostává do kontaktu s ikonami formule 1. Na svém kontě má mnoho ocenění a nově také Zlaté oko 2015.

Jedná se o soutěž určenou pro amatérské i profesionální fotografy organizovanou společností Sport Press. Zapojit se může v podstatě kdokoliv, komu se povedl pozoruhodný snímek z oblasti motorsportu. Každý autor může přihlásit maximálně tři fotografie pořízené v daném roce.

Letošní vítězný snímek Jiřího Křenka se jmenuje Vettelova hvězda září a byla pořízena ve Velké ceně Bahrajnu. Společně s další více jak stovkou záběrů z prostředí formule 1 ji můžeme vidět v pražské galerii U Zlatého Kohouta. Výstava nese název “Od černobílých a barevných dokumentů k formuli 1”.

Zajímavostí je, že Jiří Křenek před časem řekl, že: “Nové okruhy jako Bahrajn, Malajsie nebo Čína jsou krásné, ale nudné. Fotograficky nejatraktivnější jsou staré tratě jako Monako nebo belgické Spa.”

Michael Schumacher #7# (GER), Mercedes AMG Petronas F1 Team (GER).fourteenth race 2012 Formula 1 Singapore Grand Prix, Marina Bay Street Circuit. Photo: activepictures/jiri krenek

Jeden ze snímků pořízených Jiřím Křenkem

Diskuse k článku

Napsat komentář