Vettela pokles předjetí netrápí. Fanoušci musí akceptovat i nudné závody

Sebastian Vettel nemá problém s tím, že kvůli novým pravidlům a vozům se zhoršilo předjíždění. Fanoušci podle něj musí akceptovat nudné závody, kde se tak často nepředjíždí.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

V letošním roce se odehrálo o skoro polovinu méně předjížděcích manévrů než vloni, to ale nechává Vettela klidným. „Nevidím v tom problém. Některé závody prostě jsou nudné, no a? Nemyslím, že potřebujeme další rekord, abychom měli více předjetí. Je pravda, že někdy, když jste za rychlejším vozem a nemůžete předjet, je to otrava.

Jenže pokud se vám to pak podaří, cítíte se skvěle, jak ve voze, tak i později mimo něj. Chci říct, že předjíždění by mělo být úspěchem, a ne něčím, co vám bylo automaticky dáno. Někdy člověk prostě musí sklonit hlavu a akceptovat nudný závod nebo dva v řadě. Protože pak zase přijde skvělá velká cena,“ říká Vettel, se kterým například souhlasí i Daniel Ricciardo.

Poněkud jiného názoru je zase Lewis Hamilton. „Z hlediska závodní stránky doufám, že se předjíždění usnadní. Není to snadné, ale možnost jet těsně za jiným autem, to je co, co F1 potřebuje. Více předjíždění je pro lidi zábavnější podívanou.“

Počet předjížděcích manévrů klesl na polovinu

Diskuse k článku

Napsat komentář