Vettel je za zenitem: přišel o odhad a správné reakce v soubojích

Bývalý pilot formule 1 a současný komentátor Martin Brundle ve svém sloupku pro web televizní stanice Sky Sports kritizuje Sebastiana Vettela. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve byla Němcova kolize s Maxem Verstappenem ze Silverstone.

Štítky: Martin Brundle Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Přestože Brundle je Brit, s Vettelem jakožto Němcem si po lidské stránce rozumí. „Mám ho moc rád jako člověka. Obdivuji jeho rekordy, intelekt a lidské hodnoty. Ale jako expert už déle nemůžu neříct, co si myslím. U spousty jezdců jsme před koncem jejich kariér viděli, že přišli o úsudek a reakci v závodění kolo na kolo,“ tvrdí Brundle. Chýlí se tedy podle něj profesionální dráha pilota Ferrari ke konci?

Faktem je, že Vettel poslední dobou opravdu často chybuje. Stačí vzpomenout na jeho smyky ze závěru loňského roku, na které letos navázal třeba v Bahrajnu. Koneckonců i v Montréalu se pilot Ferrari připravil o výhru jezdeckou minelou. Naposledy pak samozřejmě kolidoval s Verstappenem v Anglii. Tento incident Brundle sice chápe, ale jak už naznačil – Vettel zkrátka nejezdí tak jako dřív.

„Vím, jak snadno se mohou stát incidenty jako v Silverstone,“ vysvětluje Brundle. „Vozy F1 nemají brzdová světla a dokážou zpomalit pětkrát rychleji než běžná osobní auta. Když pak v panice sešlápnete brzdový pedál o něco tvrději, protože vidíte, jak se vaše přední křídlo noří pod převodovku soupeře, ztratíte přilnavost a přítlak na předku. K tomu všemu Vettel měl ještě volant zatočený doprava a doufal, že se dokáže přesunout na druhou stranu dráhy. Když pak zablokoval kola, byl kontakt nevyhnutelný.“

Jako lidé spolu vycházejí, z profesního hlediska ale Brundle Vettela kritizuje.

Diskuse k článku

Napsat komentář