Vettel: Za Hamiltonovu dobrou kvalifikaci nemůže motor

Vítěz GP Austrálie Sebastian Vettel je přesvědčen, že kvalifikační výhoda pohonných jednotek Mercedesu není tak velká jako loni.

2 Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 03 2018 — GPF1.cz

O speciálním ‚párty módu‘ motorů Mercedes se začalo hovořit v souvislosti s tím, že Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci velikým rozdílem 0,664 sekundy. Hamilton následně potvrdil, že speciální kvalifikační režim motoru nasadil v Q2 a Q3, ale k tomu již nic extra.

S tím souhlasí Sebastian Vettel, který si dokonce myslí, že kvalifikační výhoda Mercedesu není tak velká jako v minulosti.

„Určitě pro Q3 svůj motor posílili, ale ne o sedm desetin,“ řekl Vettel. „Neudělali nic speciálního. Nic jiného než dělali v loňském roce. Možná o něco méně. Když se na kvalifikaci podíváte podrobněji, pak je pravda, že v Q1 byl Lewis rychlý. Byl také rychlý v Q2, ale pak se něco stalo ve druhé jízdě.“

Druhou část kvalifikace vyhrál Vettel s náskokem 0,107 sekundy.

„Takže jediné jeho pořádné kolo přišlo v Q3 se druhým pokusem. Měl velmi čisté kolo a myslím, že jeho náskok má pramálo co do činění s motorem. Možná desetinu, možná trochu víc. Ale ne sedm desetin. Kredit má Lewis za své kolo, ne jeho motor.“

Žádný ‚párty mód‘ pro Hamiltona. Měl stejný režim v Q2 i v Q3

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vettel: Za Hamiltonovu dobrou kvalifikaci nemůže motor”

  1. Kakanen napsal:

    Hamilton je lhář, což potvrdil svým tvrzením i Wolf.🐷

  2. Mitchell88 napsal:

    Hezký uznání od Seba že byl v kvaldě Lewis lepší:D

Napsat komentář