Vettel vyvázl z šetření FIA bez dalšího trestu, musel se ale omluvit

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla dále netrestat Sebastiana Vettela za najetí do Lewise Hamiltona během GP Ázerbajdžánu.

3 Štítky: FIA Sebastian Vettel Zveřejněno 3. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Takový je závěr pondělního jednání v Paříži. Na něm byl mimo Vettela či prezidenta FIA Jeana Todta přítomen třeba i šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene.

Němec prohlásil, že za kontakty s Hamiltonem pod safety carem přebírá plnou zodpovědnost. Navíc stráví dvanáct měsíců výchovou mladých závodníků, jimž svým chováním v Baku mohl dát nesprávný příklad. Konkrétně se Vettel zapojí do formule 2, evropské formule 3 a 4.

Němec se bude muset ještě veřejně omluvit a až do konce roku nebude zapojen do žádných akcí FIA propagujících bezpečnost na silnicích.

Pokud by však došlo k opakování podobného incidentu ze strany pilota Ferrari, nevyhnul by se opětovnému vyšetřování Mezinárodní automobilovou federací.

Zajímavostí je, že během odpoledne se objevily zprávy o Vettelově diskvalifikaci. Jednalo se však o lživé informace.

Níže následuje Vettelův omluvný dopis:

Během restartu mě Lewis zaskočil a narazil jsem do zadní části jeho vozu. Zpětně si nemyslím, že by to udělal úmyslně. V zápalu boje jsem reagoval přehnaně a chtěl bych se Lewisovi omluvit, stejně jako všem, kteří závod sledovali. Uvědomil jsem si, že jsem se nezachoval příkladně. Nechtěl jsem Lewise nijak ohrozit, ale rozumím, že to vedlo k nebezpečné situaci. Proto bych se chtěl omluvit FIA. Uznávám a respektuji rozhodnutí z dnešního setkání v Paříži stejně jako penalizaci z Baku. Miluji tento sport a jsem odhodlán ho reprezentovat takovým způsobem, který může být příkladem pro další generace.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Vettel vyvázl z šetření FIA bez dalšího trestu, musel se ale omluvit”

 1. Louis65 napsal:

  otas:
  Doufám, že další články na toto téma už nebudou. Jak jsem předpokládal, žádný další trest nebude. Teď jde jen o to, jestli se nenechá od Hamiltona zase vyprovokovat k další bezhlavé akci.

  Proste bude muset jezdit stale v cele zavodu, aby si rychlost urcoval on sam! 🙂

 2. lukin napsal:

  …jak nečekané vyústění zápletky 😀

 3. otas napsal:

  Doufám, že další články na toto téma už nebudou. Jak jsem předpokládal, žádný další trest nebude. Teď jde jen o to, jestli se nenechá od Hamiltona zase vyprovokovat k další bezhlavé akci.

Napsat komentář