Vettel v Singapuru ukradl red bullům pole position

Němec Sebastian Vettel vyhrál kvalifikaci na GP Singapuru a odsunul tak doposud dominující Red Bull na druhou a třetí příčku. Lídr šampionátu Lewis Hamilton odstartuje jako pátý.

3 Štítky: GP Singapuru výsledky Zveřejněno 16. 09 2017 — Josef Nekvinda

Hned v úvodu kvalifikace měl problémy udržet se na trati Romain Grosjean, který zavinil hned několikeré vyvěšení žlutých vlajek. Později se, jak už v průběhu tohoto víkendu bylo tradiční, jezdci hodně otírali o ochranné zdi okruhu Yas Marina. Nejvážněji ovšem Felipe Massa, na jehož williamsu v důsledku toho odešla pravá zadní pneumatika. Velký mrak dýmu pak vzplál z vozu Daniila Kvjata, ovšem velké znepokojení u Toro Rosso nezavládlo. Pasáž svými časy znovu ovládl Red Bull, nicméně za nimi to byla pestrobarevná přehlídka vozů. Nástrahami prvního segmentu naopak neprošli oba saubery, williamsy a s nimi Kevin Magnussen.

Po prvních pokusech nenastaly na čele žádné změny, kdy pořadí stále vévodil Red Bull. Jezdci nicméně oproti předchozí části zrychlili o téměř dvě vteřiny. Ani další snahy nepřinesly výrazné změny. Zdálo se totiž, že podmínky na trati po dvouminutovém odmlčení se rázem dělaly jezdcům problémy. Mnozí z nich si stěžovali na nedostatek přilnavosti. O své místo v bojích o pole position tak přišli Pérez, Palmer, Kvjat, Ocon a Grosjean.

„Knoflíkovou“ válku nejrychlejším časem započal Sebastian Vettel. Naopak lídr šampionátu Lewis Hamilton se zařadil až na příčku pátou. Hodnoty časů v této pasáži spadly o další sekundu na hodnotu 1:39. Kdo čekal rozhodující bitvu, tak ta nepřišla. Zrychlit dokázal už jen Vettel, který se nakonec radoval z pole position před Maxem Verstappenem a Danielem Ricciardem s nímž se do druhé řady postaví Kimi Räikkönen. Až pátý a šestý čas zůstal pilotům Mercedesu v čele s Hamiltonem.

Výsledky kvalifikace na GP Singapuru:

Nepojmenovaný 1

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

Napsat komentář