Vettel to s návratem motorů V12 nemyslel vážně

Sebastian Vettel se snažil po závodě v Soči vysvětlil, proč do vysílačky řekl, že si přeje návrat motorů V12.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 2. 10 2019 — Lukáš Podstata

Pilot během závodu v ruském Soči musel ve 28. kole kvůli poruše kinetického motorgenerátoru MGU-K odstavit svůj vůz v zatáčce číslo patnáct a závod pro něj tak skončil. První reakce německého závodníka byla ale velmi překvapivá. Ještě před vystoupením z kokpitu řekl: „Vraťte ku**a motory V12.“ Tato komunikace odkazuje na agregáty, které se používaly v dřívější éře, konkrétně v letech 1989-1995.

Formule 1 aktuálně využívá pohonné jednotky V6, které jsou oproti dřívějším předchůdcům technologicky mnohem složitější a obsahují celou řadu hybridních řešení.

Porovnání spolehlivosti Ferrari v hybridní a V12 éře.

Vettel se snažil své bezprostřední chování po odstoupení ze závodu vysvětlit. „První reakce, když se vám pokazí auto, není nikdy ta nejšťastnější. Víte, chvíli to pro mě byla opravdu hořká pilulka, protože si myslím, že jsem měl celý závod solidní tempo,“ vysvětluje Vettel.

Na otázku, zda jeho hláška má spojitost s eventuálním návratem jiné specifikace motorů, odpověděl Vettel celkem jasně: „Očividně neexistuje žádná relativní možnost návratu jiné specifikace. Aktuální pohonné jednotky jsou z technického hlediska opravdu hodně složité. Zároveň ale také technologicky velmi fascinující – za tím si stojím.“

Diskuse k článku

Napsat komentář