Vettel to nezvládl, Räikkönen by to dal. Snadné, říká Fin

Sebastian Vettel se háji, že kvůli extrémní degradaci pneumatik musel podruhé zatočit do boxů. Výměna, která ho stála stupně vítězů Velké ceny Španělska, byla prý nezbytná. Co na to jeho týmový kolega? Ten by "snadno" jízdu na jednu zastávku zvládl.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 05 2018 — Václav Vohýnek

Všem fanouškům Kimiho Räikkönena ve 27. kole Velké ceny Španělska pořádně zatrnulo. Proč zpomaluje? Co se děje? Vždyť sakra snad dostal v sobotu nový motor! Dostal. Přesto ale dál zpomaloval. Do boxů sice dojel, ale tam už jen vystoupil z auta.

Závada motoru odstavila nejzkušenějšího jezdce seriálu formule 1 ve chvíli, když kroužil na druhém místě za lídrem závodu Lewisem Hamiltonem. Oba ještě čekala první zastávka v boxech a dvakrát škoda, že Kimi Räikkönen až k ní nedojel. Tvrdí totiž, že by mu tohle jedno zastavení určitě stačilo. Na rozdíl od týmového kolegy Sebastiana Vettela by prý k mechanikům nemusel.

„Jel bych na jedinou zastávku a bylo by to snadné,“ nechal se slyšet finský závodník. „Jasně, nikdy nevíte, ale byl jsem na dráze ve výborné pozici a nebýt problému, kdo ví. Momentálně nevím přesně, co závadu způsobilo, uvidíme podle pozávodních analýz.“

Pirelli přivezlo do Barcelony pneumatiky se sníženým běhounem a Sebastian Vettel tvrdí, že Ferrari tohle rozhodnutí poškodilo více než konkurenci. Po závodě řekl, že neměl jinou možnost, než zajet podruhé k mechanikům, protože jeho auto pneumatiky doslova ničilo.

A co Kimi Räikkönen? Ten by možná dojel na jedněch pneumatikách až do cíle a pravděpodobně by pokračoval i na party do nejbližšího barcelonského klubu. „Měli jsme stejné gumy jako ostatní. Nevím, proč nám tady dali nějaké jiné. A byl v tom nějaký rozdíl? To je obtížné říct.“ Kimi prostě ví.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel to nezvládl, Räikkönen by to dal. Snadné, říká Fin”

  1. Jaromir83 napsal:

    dobře v závodě Mercedes vylákal pomoví dummy pitstopu a fake/bait radiové komunikace Ferrari k zbytečné Sebovo druhé zastávce, body pro Bo77ase

Napsat komentář