Vettel si přeje horko. Ještě dokážeme zrychlit, říká

Ferrari si může po pátečních trénincích mnout ruce spokojeností, Sebastian Vettel a Charles Leclerc se totiž vzájemně vystřídali na prvním a druhém místě. Modlitby Ferrari budou tedy směřovat k bohovi Slunce, aby teplé podnebí vydrželo až do nedělního závodu.

Štítky: Ferrari GP Německa Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 07 2019 — Martina Nová

Před startem tréninkových jízd avizoval domácí Mercedes, že se obává vysokých teplot. Jak se ukázalo, aktuální počasí skutečně hraje do karet spíše stáji z Maranella. V prvním tréninku ukořistil první místo Vettel s náskokem 0,255 sekundy na kolegu Leclerca a 0,302 vteřiny na konkurenta Hamiltona. V odpoledním tréninku se časy zrychlily a odstupy na čele zmenšily. Monačanovo kolo 1’13,449 bylo nejrychlejší, Němec na ferrari ztratil 0,124 vteřiny a nejblíže se italským vozům přiblížil opět Hamilton se ztrátou 0,146 sekundy na první místo.

Nicméně i přesto nalezl Sebastian Vettel ještě místa pro zlepšení. „Jsem celkem spokojený, byl to docela dobrý den. Bylo tam pár zádrhelů, kvůli kterým jsme ztratili trochu času. Odpoledne jsem měl drobné problémy na střední specifikaci gum, ale jako celek se nám to povedlo,” hodnotil jízdy rozvážně domácí závodník.

„Vůz fungoval dobře a je tu dost prostoru, abychom byli ještě rychlejší. Zatím vše jde dobře, tak doufáme, že to bude takhle pokračovat,” vidí nadějně vyhlídky Ferrari pro další průběh víkendu Vettel.

Velkou roli v konečném zúčtování ale bude mít počasí. Dle předpovědí by se mělo ochladit kvůli dešti, což by hrálo do karet Mercedesu. „Tohle počasí má vliv na všechny týmy, každý musí zapnout chlazení na maximum. Nevím ale, kolik kompromisů museli v Mercedesu a v Red Bullu udělat,” řekl na adresu nejbližších konkurentů německý závodník, který by byl jedině rád, kdyby vysoké teploty vydržely. „Bylo by fajn mít opravdu horký závod, v autě je to legrace… Mám rád, když se pořádně zapotím, ale podle prognóz bude počasí jiné než dnes,” prozdradil v rozpacích Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář