Vettel si poplakal: Mám tři soupeře, včetně Kimiho!

Sebastian Vettel na sobě cítí frustraci z toho, že jeho soupeřem nejsou jen piloti Mercedesu, ale také jeho týmový kolega Kimi Räikkönen. Vettelovy pocity zprostředkovala nizozemská Ziggo Sport. Podle ní má Vettel problém s tím, že má ne jednoho, ale hned tři soupeře.

7 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 09 2018 — GPF1.cz

Pokud je pravda, o čem Ziggo Sport informuje, pak se Sebastian Vettel svěřil s tím, že s přístupem Ferrari během sobotní kvalifikace na GP Itálie nesouhlasí.

„Měl jsem to být já, kdo by startoval z prvního místa,“ řekl Vettel údajně.

Však bezprostředně po kvalifikaci do rádia prohlásil: „Promluvíme si později,“ když zjistil, že ne on, ale Kimi Räikkönen získal pole position.

Sebastian Vettel nechce v rozhovorech s médii rozebírat pravé důvody své frustrace. S nádechem uraženosti tvrdí, že nechce, aby Ferrari aplikovalo mezi něj a Kimiho Räikkönena týmovou režii, přitom je to ale přesně to, o co Vettel s ohledem na bodový stav v šampionátu usiluje.

Nespokojenému Vettelovi nejspíš vadí absence týmové režie Ferrari

„Pro mě je situace jasná. Mám tři soupeře. Mezi nimi vlastního týmového kolegu,“ řekl údajně Vettel.

Právě na kolegu Räikkönena trochu svaluje vinu za incident mezi Vettelem a Hamiltonem v prvním kole GP Itálie. Protože podle Vettelova přesvědčení tím, že Räikkönen bojoval o udržení prvního místa, Vettela pozdržel, a to nabídlo Hamiltonovi šanci k předjetí.

„Musel jsem se mu (Räikkönenovi) do druhé šikany vyhýbat, Lewis mě pak dokázal předjet,“ řekl údajně Vettel.

U týmu Mercedes sehrál druhý pilot stáje Valtteri Bottas dokonale podpůrnou roli, ale u Ferrari taková zřejmá hierarchie nepanuje. Je to zjevně příčinou rostoucích frustrací, které mají vliv na soustředění a výsledek. Ať už je to cokoli, co by mělo Ferrari udělat, důležité je, aby si nerozbilo atmosféru uvnitř týmu. To je první krok k prohře v bitvě o letošní titul.

Diskuse k článku

7 komentářů: “Vettel si poplakal: Mám tři soupeře, včetně Kimiho!”

 1. trencherman napsal:

  Jestli chce Ferrari titul, musí angažovat kvalitního pilota. Už dvě sezony mají nejlepší auto, ale jetel na to nemá. Dokud nemá o čtyři třídy lepší auto, jako onehdy v redbulu, tak se nevypořádá ani s týmovou dvojkou. Ještě že Kimi končí, krýt záda tomu ufňukánkovi je pod jeho úroveň.

 2. Mansell napsal:

  Dokud rudí nejedou s týmovou režii, tak by Seb měl být rychlý, minimálně rychlejší než Kimi, ale on není a to ho strašně štve, ale Go Kimi Go

 3. Vlada napsal:

  Milá redakce, mohu se zeptat co to je za článek. Už jen jeho nadpis ukazuje na to, že autor nemá Sebastiana moc v lásce. Slovo poplakat např. užívají fanoušci konkurenčního týmu, když kritizují svého soupeře. Toto nemá s nestranným a seriózním webem nic společného. Obsah pak pokračuje v tom jednostranném líčení této problematiky. Takovéto příspěvky jsem zvyklý čítávat v diskuzích, kde různí přispivatelé vyjadřují své sympatie a antipatie. Když se nad skutečnostmi popsanými v článku zamyslím, tak z jistého úhlu pohledu má Sebastián pravdu. Souhlasím také s tím, že ve vypjatých situacích se dopouští chyb, na druhou stranu mu jeho dravost i přinese nějaké ty body navíc. Na co si Seb stěžuje je to, že mu jeho zaměstnavatel moc práci neusnadňuje. Zatím co v Mercedesu jsou dle mého karty jasně rozdány. Toto dle mého můžeme pozorovat už mnoho závodů zpět, kdy je pozice Botase obětována ve prospěch Hamiltona. Co mě zaráží, je to, že Ferrari ani v momentě jasně rozdaných karet v boji o titul nejedná ve vlastním zájmu a nechává své závodníky volně bojovat. Možná je to ku prospěchu nezaujatého diváka, ale ne rozhodně ku prospěchu týmu samotného. Je pak jednoduché říci, že Vettel udělal zase chybu, ale pomůže mu jeho tým, aby se do těchto situací dostával co nejméně, aby se co nejvíce eliminovaly jezdcovi slabiny a využily jeho přednosti. Ať je to jak chce, tak objektivně Vettel je ten, kdo reálně ve Ferrari může bojovat o titul. Kimiho výsledky z posledních sezón to jasně ukazují a jak je vidět, tak to není tím, že by tým preferoval jednoho jezdce, jak mnohdy slýchávám. A nakonec bych se jen vrátil k událostem GP v Monze, které se udály po startu. Ihned po zhasnutí světel se Kimi soustředí na ubránění své pozice před Sebem. Což dokazuje přejezd na vnitřní stopu. Následně v momentě, kdy se Seb dostává na úroveň, možná i lehounce před Kimiho, následuje probrždění čehož se Seb zalekne a stáhne se ze souboje. Jaký to rozdíl mezi počínámím Hamiltona s Botasem, kdy např. ve GP Francie zablokují skoro celou šířku vozovky a tak se ubrání ohrožení ze strany Ferrari. Po projetí šikany a brždění do další šikany se opět Kimi soustředí na boj se Sebem, čímž se vytvoří místo pro útok Hamiltona a následuje chyba Seba, který se v těchto situacích neumí vzdát a doplácí na to. Ano je to jeho chyba, ale zde platí otřepané dva se perou a třetí se směje. Smutné na tom je to, že ti dva co se perou jsou týmoví kolegové. Vrátím se zpět k Ferrari, kde nejsou jasně daná pravidla a to platí pro jakoukoli organizaci, tak tam potom dochází k podobným situacím. Proto nesouhlasím s tím, že si Sebastian něco snaží vybrečet, dle mého požaduje jen to, co je nejen v jeho osobním zájmu, ale je to hlavně v zájmu celého týmu Ferrari.

 4. drgonzo napsal:

  sebe, míň plakat a víc myslet 😉

 5. Romcek napsal:

  INF_11: Nic se nestalo Vettel byl prostě vystresovaný a zbrklý. Nerozdýchal(zřejmě ani teď) to že startoval jako druhý. Stačilo aby v prních kolech udržel Mercedesy, nemusel se hned cpát před Raikkonena, protože šanci na předjetí by měl později lépe připravenou případně by zazáhlo Ferrari ať už přímou týmovou režií nebo přes pit stop. Takto si to podělal jen on sám. Těma kecama jde vidět že je to furt stejnej šašek jak v Redbullu.

 6. INF_11 napsal:

  Co se stalo? Ještě relativně nedávno jeli týmovku jak vyšití
  Na jedné straně jenom dobře, na druhé – šance na titul – horší…

 7. Louis65 napsal:

  At je Vettel jaky je, ale v tomto ma pravdu. Jestli Ferrari chce titul, melo by neco zmenit.

Napsat komentář