Vettel zuří kvůli Pirelli

Vettel: Stát se to o 200 metrů dříve, už tu dnes s vámi nestojím.

9 Štítky: Ferrari Pirelli Pneumatiky Sebastian Vettel Zveřejněno 23. 08 2015 — Michal Mikoláš

Pilot Ferrari je silně nespokojen s kvalitou pneumatik dodávaných firmou Pirelli. Má pocit, že právě špatné pneu ho dnes připravily o postavení na stupních vítězů.

Sebastian Vettel se v posledních kolech GP Belgie bránil dotírání ze strany Romaina Grosjeana. Po vyjetí z Eau Rouge ale explodovala jeho zadní pneumatika, a musel tak prakticky celý okruh odjet na třech kolech. Šance na body byla rázem ta tam a zdá se, že na tuhle eskapádu Vettel jen tak nezapomene. Svůj 150. závod ve formuli 1 si představoval zcela jinak.

„Určitě jsme si zasloužili dojet na stupních vítězů. Takové už je závodění. Na druhé straně je tu problém se spolehlivostí pneumatik. Zdá se, jako by se to všichni báli říct nahlas, ale kvalita těchto pneu je prostě nepřijatelná. Kdyby k defektu došlo o 200 metrů dříve, nebyl bych tu s vámi, ale někde v nemocnici,“ nebral si Vettel servítky.

Po závodě se ale ozývaly i hlasy na obranu Pirelli. Nepřekvapivě k nim patřil šéf sportovního oddělení italského výrobce Paul Hembery. Ten defekt přisuzoval stáří pneumatiky, nikoliv vadné konstrukci. Podobně se vyjádřil také Niki Lauda:

„Měli by se zeptat hlavně sami sebe, jestli si myslí, že jet ve Spa na jedinou zastávku je dobrý nápad. Zariskovali a nevyšlo to. Je to prostě součást hry,“ řekl Lauda.

Vettel byl po závodě natolik rozhozený, že se zapomněl dostavit na povinné vážení. Zřejmě ho tak čeká nějaký menší trest.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář