Vettel provokoval Verstappena: Trochu podezřelé vítězství

Max Verstappen není v současné době příliš v oblibě Ferrari poté, co ho obvinil z podvádění po událostech GP USA, kde Scuderia najednou ztrácela a FIA zároveň zveřejňovala technické směrnice ohledně motorů. Ferrari neustále trvalo na tom, že neporušilo žádná pravidla, v Brazílii Vettel dokonce označil Verstappenovy komentáře za neprofesionální a nezralé.

1 Štítky: Ferrari GP Brazílie kvalifikace Zveřejněno 16. 11 2019 — Martina Nová

Poté, co Nizozemec překvapivě vyhrál na Interlagosu kvalifikaci, Vettel, který odstartuje z druhého místa do závodu, škádlil Verstappena v návaznosti na jeho předešlé komentáře. „Bylo to trochu překvapivé, vidět je tak rychlé na rovinkách. Trochu podezřelé,“ řekl a s úsměvem na tváři se obrátil k Verstappenovi během rozhovorů po kvalifikci.

„Nemyslím si, že zavedli novou specifikaci. Bylo to trochu překvapení. Byli jsme vždy o něco rychlejší než všichni ostatní na rovinkách, dnes ale byli Max a Alex tak rychlí jako my. Nevím proč, neudělali jsme nic jiného,“ prohlásil Němec.

Vettel ke svému vlastnímu kvalifikačnímu výkonu uvedl, že ve třetí části měl menší potíže, které bránily jeho šanci získat pole position. Stále je ale mírně optimistický ohledně nedělního závodu. „Měl jsem trochu vibrace na výjezdu z poslední zatáčky během posledních jízd, ale Max vylepšil svůj čas férově. Je to jeho pole position. Jsem spokojen s první řadou, uvidíme, co v neděli dokážeme. Auto bylo dobré, v kvalifikaci se zlepšovalo, takže doufejme, že to vydrží i do závodu.“

Oproti tomu kolega Charles Leclerc si sypal popel na hlavu po chybě, která mu sebrala šanci na lepší umístění v kvalifikaci. „Nemyslím si, že vítězství bylo mimo dosah,“ řekl Leclerc. „Jsem sám sebou velmi zklamán. Ve svém prvním měřeném kole jsem udělal velkou chybu v poslední zatáčce, která mě stála nejméně tři desetiny. Je to moje chyba, můžu být naštvaný jen sám na sebe,“ litoval Monačan. 

„Tým odvedl skvělou práci. Myslím, že auto o první místo bojovalo, ale já neodvedl v autě dobrou práci, takže jsem zklamaný. Navíc mám penalizaci deseti míst. Byl to těžký den.“ Leclerc odstartuje ze 14. místa na startu  GP Brazílie za předpokladu, že nebudou rozdány další penalizace.

„Dám do toho všechno. V prvních několika kolech se pokusím být tak agresivní, jak dokážu, což bude velmi důležité. Pak doufejme, že nám tempo pomůže vrátit se na třetí místo v poháru jezdců,“ prozradil ke svému boji o medailovou pozici v šampionátu závodníků.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel provokoval Verstappena: Trochu podezřelé vítězství”

  1. trencherman napsal:

    Vtipné narážky si může dovolit čestný a schopný pilot. Jetel by měl mít hu.. zavřenou.

Napsat komentář