Vettel přinesl k Ferrari některá tajemství Red Bullu, říká Newey

Adrian Newey je přesvědčený, že Sebastian Vettel dokáže pomoct Ferrari po technické stránce, a to díky znalostem od Red Bullu.

Štítky: Adrian Newey Ferrari Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 01 2015 — Jan Pastorek

Adrian Newey je přesvědčený, že Sebastian Vettel dokáže pomoct Ferrari po technické stránce, a to díky znalostem od Red Bullu.

Že by prostřednictvím Vettela mohlo dojít k transferu technických informací, naznačil Red Bull už loni, když změnil názor a zakázal mu testovat pro Ferrari v Abú Dhabí. Německý závodník tehdy uvedl, že „zpanikařil“ technický šéf Newey.

Newey teď potvrdil, že jeho obavy přetrvávají. „Je to velmi bystrý člověk a bohužel jsem si jistý, že k Ferrari přinese věci, u kterých bychom byli radši, kdyby se to nestalo, ale chápeme to,“ uvedl pro Sky Sports.

Newey má pochopení také pro Vettelův přestup jako takový.

„Chce roztáhnout svá křídla a objevit jiné věci. Je to přirozená životní zvědavost, chcete zjistit, jaké výkony budete podávat v jiném prostředí. Rozumím tomu, proč přestoupil,“ dodal.

Koneckonců sám Newey také nevydrží u jedné práce věčně a letos udělal krok stranou, aby se vedle formule 1 mohl věnovat závodním lodím, což je jeho dlouhodobý sen. Spolupracuje s Ben Anslie Racingem.

„Je to paralelní odvětví, základní problémy jsou úplně stejné,“ komentoval svoji novou práci. „Ale celou svoji kariéru jsem strávil v motorsportu, takže by bylo velmi arogantní si myslet, že bych mohl mít na starost design. Jsme konzultanti a já začínám přemýšlet o pár nápadech a drobnostech.“

Diskuse k článku

Napsat komentář