Vettel překonal Bottase na startu, Hamilton po stíhací jízdě čtvrtý

Solidní podívanou nabídla Velká cena Brazílie, do které startoval z prvního místa Valtteri Bottas před Sebastianem Vettelem. Právě na startu Němec dokázal Bottase zdolat a zajistit si své páté letošní vítězství. Lewis Hamilton napravil chybu z kvalifikace čtvrtým místem poté, co do závodu vyjel z boxů.

5 Štítky: GP Brazílie výsledky Zveřejněno 12. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Start, jako tradičně v Brazílii, byl hodně rušný. Vettel ještě před první zatáčkou zdolal Bottase. Ve středu pole se roztočil po šťouchnutí od Vandoorna, do něhož zase vrazil Magnussen, Ricciardo. Šestá zatáčka znamenala kolizi Grosjeana s Oconem. Francouz ve službách Haasu nakonec dostal trest deseti vteřin, Ocon musel vůbec poprvé v kariéře pilota F1 odstoupit. Na dráhu vyjel safety car.

Hamilton, který startoval z boxů, byl společně s Ricciardem na odlišné strategii, a tento tah se jezdci Mercedesu vyplatil. Po zastávkách v boxech, při nichž jen těsně uhájil Vettel své vedení před Bottasem, se totiž Hamilton na provizorním čele svými časy vyrovnal nejrychlejším jezdcům. Po návštěvě mechaniků pak neměl problém na čerstvější měkčí sadě zdolávat jednoho pilota za druhým.

V závěrečných zatáčkách se pokusil zaútočit i na třetího Kimiho Räikkönena, Fin už byl ale na závodníka Mercedes příliš velkým soustem. Hamilton tak po stíhací jízdě skončil čtvrtý. Vítězství si připsal Sebastian Vettel, který tak v šampionátu výrazně navýšil svůj náskok na druhém místě vůči Valtterimu Bottasovi.

Výsledky GP Brazílie:
DOcwfLpXkAAtGSS

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

5 komentářů: “Vettel překonal Bottase na startu, Hamilton po stíhací jízdě čtvrtý”

 1. Jan62 napsal:

  Stále velmi mrzí Singapur + Malajsie, zde měl Vettel odvést 50 bodů, Ferrari bylo na těchto okruzích nejrychlejší ( Singapur – poleposition, Malajsie – vyhrané tréninky + stíhací jízda z chvostu na skoro 3. pozici ) Vettel by tak měl nyní 352 bodů a Hamilton minimálně o 7 měně než má, páč by nebyl vítězem v Singapuru, takže 338 bodů. Do Dubaje by tak jel Vettel s náskokem 14 ti bodů. To by byla dramatická poslední VC. Ferrari s Vettlem si letos zasloužilo titul minimálně stejně jako Mercedes a je pro mě letošním šampionem o velkým návratem rychlosti. Takže příští rok, aby mělo stejné štěstí jako Mercedes a je to doma.

 2. Simir77 napsal:

  Včera jsem se ještě jednou podíval na start a Grosjean si mezi první a druhou zatáčkou levým zadním kolem škrtnul o přední křídlo Vandoorna. Toho pak dorazil druhej crashtester Magnussen… Takže vyjádření Grosjeana, že měl pomalý defekt, protože dostal ránu zezadu by nemusela být od věci.

 3. Tomáš Richtr napsal:

  Jste zjistil kde?

  Kakanen:
  Král by se měl klidnit, prd tomu rozumí, když v monopostu F1 nikdy neseděl.😆

 4. Lukáš Štěrovský napsal:

  Ehm… http://www.f1-pics.com/2010tests/november_abudhabi/abudhabi_17-11-10_12.htm

  Kakanen:
  Král by se měl klidnit, prd tomu rozumí, když v monopostu F1 nikdy neseděl.😆

 5. Kakanen napsal:

  Král by se měl klidnit, prd tomu rozumí, když v monopostu F1 nikdy neseděl.😆

Napsat komentář