Vettel přeje Verstappenovi: Ať máš, narozdíl ode mě, v závěru sezony lepší auto

Pilot Aston Martinu Sebastian Vettel doufá, že Max Verstappen bude mít lepší auto nebo lepší pozici v boji o letošní titul mistra světa než on sám v době, kdy bojoval s Lewisem Hamiltonem.

Štítky: 2021 Lewis Hamilton Max Verstappen Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Po šokujícím odchodu Nica Rosberga z Mercedesu na konci roku 2016 a návratu rychlosti Ferrari v letech 2017 a 2018, se bitvy mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem do letoška staly nejtěsnější bitvou o mistrovský titul.

V obou sezonách se nakonec radovaly u Mercedesu, i přesto, že více než polovinu sezony vedl šampionát Vettel. Němcův vztah se s Ferrari následně v letech 2019 a 2020 zbortil a na relativně úspěšné roky už nedokázal nevázat.

V této sezoně čelí Hamilton dalšímu soupeři – Verstappenovi a Red Bullu. Nizozemec zatím vede průběžné mistrovství světa, rychlost Mercedesu se ale v posledních závodech stále zlepšuje a Vettel doufá, že pilot Red Bullu s německým týmem udrží krok.

„Doufám, že Max bude mít na konci roku dobré auto nebo, že bude alespoň ve snazší pozici v šampionátu. Mé souboje s Lewisem bohužel nebyly tak konkurenceschopné a skončily v sezoně předčasně. Nemohl jsem mu v závěru roku pořádně zatopit,“ vzpomíná Vettel.

Čtyřnásobný mistr světa, který se svým Aston Martinem bude v nadcházející Grand Prix v USA startovat kvůli penalizacím z posledního místa, by byl také rád, kdyby dva největší aspiranti na titul mezi sebou i nadále udržovali zdravou rivalitu.

Ta letos už dostala dvakrát pořádně zabrat – Hamilton se s Verstappen nejprve srazil na domácím Silverstonu a poté ještě na italské Monze. „Myslím, že rivalita je dobrá věc pro každý sport. Jsem fanouškem rivality s respektem a řekl bych, že letos sleduje opravdu moc hezký boj,“ zhodnotil situaci na čele Vettel.