Vettel předčasně opustil poradu pilotů kvůli Alonsovi

Pilot Aston Martinu během Velké ceny Rakouska předčasně odešel z tradičního setkání všech pilotů F1. Výsledkem byla tučná pokuta v hodnotě 25 tisíc euro. Proč ale Němec ze schůzky odešel dřív? Údajně za to mohou komentáře Fernanda Alonsa.

Štítky: Fernando Alonso Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Během pátečního briefingu jezdců došlo na řadu téma trestání přestupků. S konzistentností má nové vedení F1 opravdu značný problém, když mají dva stejné případy dva jiné výsledky. S těmito slovy souhlasí také Fernando Alonso.

Španěl už letos několikrát sdělil, že nový ředitelé závodů jsou nekonzistentní. Španěl má možná i v něčem pravdu, neboť se k němu přidali i další piloti. Sebastian Vettel ale po krátké chvíli odešel ze zasedání, což nemůže dělat.

Vettelovi byla následně udělena tučná pokuta v hodnotě 25 tisíc euro. Proč ale Němec vlastně odešel, když dobře věděl, že trest jej nemine? Dobrá otázka… údajně za to může vystupování pilota Alpinu Alonsa, který ze sebe de facto udělal obětního beránka.

To bylo na čtyřnásobného mistra světa až příliš a raději odešel. Alonso totiž znovu začal mluvit o svých nedávných penalizacích a chce donutit FIA, že v závěru Grand Prix Kanady byl špatně potrestán. Na výsledku to už nic nezmění, ale šampion by tím tak dal najevo špatné rozhodování FIA.