Vettel pozvedl Ferrari na vyšší úroveň

Sebastian Vettel přinesl do Ferrari nejen dobré výsledky, ale i dobrou náladu.

2 Štítky: Ferrari Maurizio Arrivabene Sebastian Vettel Zveřejněno 9. 09 2015 — Marie Tomšíková

Sebastian Vettel přinesl do Ferrari nejen skvělé výsledky, ale navíc pomohl uklidnit situaci v zákulisí, řekl šéf týmu Maurizio Arrivabene.

Čtyřnásobný mistr světa letos dokázal vyhrát v Malajsii a v Maďarsku. K tomu se celkem pravidelně umisťuje na stupních vítězů a pohybuje se na průběžném třetím místě. Podle šéfa týmu je Vettel nejen skvělý pilot, ale i úžasný člověk, který přinesl do Ferrari potřebnou motivaci a dobrou náladu. Jeho příchod měl pozitivní dopad i na zaměstnance v továrně.

„Celý tým pracuje velmi dobře, Sebastian přinesl do týmu novou motivaci. Mnohokrát nám pomohl, je to týmový hráč a zpětná vazba je od něj také skvělá. Důležité také je, že si rozumí i s Kimim. To je také jeden z důvodů, proč jsme pro rok 2016 nezměnili jezdecké složení. Seb je prostě fantastický pilot, který všem pomáhá udržet důležitou stabilitu týmu,“ řekl Arrivabene.

Vettel u Ferrari vystřídal Fernanda Alonsa. Šéf týmu ale odmítá porovnávat tyto dva piloty. „Určitě je nechci srovnávat. Setkal jsem se s Fernandem v době, kdy jsem ještě nedělal tuto práci, ale máme spolu dobrý vztah.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vettel pozvedl Ferrari na vyšší úroveň”

  1. Marie Tomšíková napsal:

    Díky za upozornění 🙂 opraveno.

  2. Louis65 napsal:

    Redakce, opravte si ur Vettel je v prubeznem poradi treti a ne ctvrty.

Napsat komentář