Vettel: Pirelli se má pořád co učit

Sebastian Vettel je spokojený s postupy Pirelli. Massa navrhuje odolnější pneumatiky.

Štítky: Pirelli Sebastian Vettel Zveřejněno 3. 09 2015 — Marie Tomšíková

Sebastian Vettel byl po závodě ve Spa hodně naštvaný. S odstupem času řekl, že dodavatel pneumatik odvádí dobrou práci, ale trvá na tom, že pořád je hodně věcí, které se musí Pirelli naučit.

Vettel utrpěl defekt v předposledním kole závodu v Belgii. Po této události byl hodně rozhozený a nechal se slyšet, že situace je „nepřijatelná“. Pirelli okamžitě zahájilo vyšetřování, aby vyloučilo, že se stejná věc bude opakovat.

„Myslím si, že když vám bouchne pneumatika v této rychlosti, je to obrovský problém, naštěstí to dopadlo celkem dobře. Kdybych se do této situace dostal o pár zatáček dříve, tak to mohl být opravdu velký problém. Na tom, co jsem řekl po závodě, trvám.

Vyšetření stále probíhá, snažíme se vysvětlit všechny problémy. Nejdůležitější věc je, že pořád musíme dosahovat pokroků, a to se nám daří. Přístup ze strany Pirelli je profesionální a věci se pohybují správným směrem,“ řekl Vettel.

K tomuto tématu se vyjádřil také Felipe Massa. Ten navrhl, aby pneumatiky byly odolnější.

„Některé okruhy jsou hodně náročné na gumy. Musí být tedy dostatečně silné, aby je nepoškodily úlomky, které máme na trati,“ řekl Massa.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář