Automobilist.com

Vettel patří k favoritům Mercedesu. Možný nástup v sezoně 2018

Sebastian Vettel by mohl nahradit Nika Rosberga u Mercedesu, ne však v sezoně 2017. Přestup trojnásobného mistra světa ke Stříbrným šípům přichází v úvahu až v roce 2018, kdy mu končí smlouva s Ferrari. Vettel odmítá dřívější nástup, nechce porušovat podepsaný kontrakt. Příchod Vettela naznačil šéf Mercedesu. Toto Wolff de facto potvrdil, že jeho tým…

3 Štítky: Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 12 2016 — Marie Tomšíková

Sebastian Vettel by mohl nahradit Nika Rosberga u Mercedesu, ne však v sezoně 2017. Přestup trojnásobného mistra světa ke Stříbrným šípům přichází v úvahu až v roce 2018, kdy mu končí smlouva s Ferrari. Vettel odmítá dřívější nástup, nechce porušovat podepsaný kontrakt.

Příchod Vettela naznačil šéf Mercedesu. Toto Wolff de facto potvrdil, že jeho tým bude v sezoně 2018 hledat známé jméno. „Je tam několik známých pilotů, kteří nemají smlouvu na rok 2018, takže si myslím, že budeme přemýšlet o pilotech, jako je Sebastian Vettel,“ komentoval Wolff.

most_banner_velky_ponozky

Také vlivný člen Red Bullu Helmut Marko upozorňuje, že Mercedes by měl najít hvězdného pilota. Pokud by na konci roku 2017 odešel i Lewis Hamilton, německé stáji toto personální zemětřesení přinese nemalé starosti. Mercedes potřebuje pilota, který je schopný vyhrát šampionát. K tomu není potřeba jen talent, ale také zkušenosti. „Hamilton by mohl říct, že chce dělat herectví. Co potom budou dělat?“ reagoval ve vtipu Marko.

Seznam Mercedesu se pomalu začíná zkracovat. Mimo hru už je Max Verstappen, pravděpodobně i Fernando Alonso. Španělská média přišla s vyjádřením Maxe Verstappena, který údajně řekl, že jeho cílem je vítězství s Red Bullem v roce 2017. „Chce získat několik titulů, a pak je zužitkovat.“ Navíc Verstappen má s Red Bullem smlouvu až do konce sezony 2019.

Uprostřed spekulací se ocitl i Fernando Alonso. Na druhou stranu, nová posila McLarenu Zak Brown údajně chce Alonsovi nabídnout nový tříletý kontrakt. Tento scénář podporuje také Honda, jmenovitě její šéf Yusuke Hasegawa „Musíme mu dát jistotu, že si do budoucna vybírá ten správný tým.“

Na pomyslném vrcholu seznamu Mercedesu tedy zůstává Sebastian Vettel. Ferrari ho prozatím nijak nedrží, navíc forma Scuderie letos měla spíše sestupnou tendenci. „Sebastian potřebuje tým, kde by byly realizovány jeho požadavky na auto,“ řekl bývalý pilot Christian Danner. „Když něco řekne inženýrů ve Ferrari, nic se neděje. Pokud by dával stejnou zpětnou vazbu Mercedesu, ti se budou snažit, aby pro něj vytvořili ideální monopost. To by pro Vettela byly ty nejlepší podmínky.“

Čtěte dále: Mercedes chtěl po sezoně 2011 odejít z F1, přiznává Ross Brawn. Co bude podle něj příští rok klíčem k úspěchu?

Hamilton a Vettel v roce 2018 u jednoho týmu? Nic nemožného

Hamilton a Vettel v roce 2018 u jednoho týmu? Nic nemožnéhoDiskuse k článku

3 komentáře: “Vettel patří k favoritům Mercedesu. Možný nástup v sezoně 2018”

 1. wapman napsal:

  No Vettel i Alonso by určitě s Hamiltonem vycházeli, to jo :D.

 2. vocho67 napsal:

  Myslím, že Mercedes bude hledat nějakého Němce.
  Oni nejsou Ferrari – ti na Italy (fanoušky i piloty) dlabou.

 3. JanaSonjaNekvapil napsal:

  To by Mercedes, zažil teprve to pravé eldorádo, dát k Hamiltonovi někoho jako je Vettel ! Arogantního, sobeckého a užalovaného člověka který nesnese kvalitnějšího kolegu.

Napsat komentář