Vettel o motorové kauze: Je smutné, jak rychle lidé dokážou změnit názor

Ferrari v pátek ovládlo druhý trénink na Grand Prix Brazílie (ten první kvůli dešti moc reprezentativní nebyl). Hlavním tématem ale byla opětovná rychlost Scuderie, kterou v Americe neoplývala a která se na Interlagosu jako zázrakem zřejmě vrátila.

Štítky: Ferrari GP Brazílie Zveřejněno 16. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Před Grand Prix USA a znovu v tomto týdnu vydala Mezinárodní automobilová federace po dotazech od týmů Red Bull a Mercedes technické směrnice, které měly zamezit údajně nelegálním praktikám Ferrari s jeho motorem, jejichž výsledkem měl být vyšší výkon. A přestože v Americe se zdálo, že rychlost Ferrari je skutečně pryč, v Brazílii to v pátek vypadalo zase jinak.

„Obecně je trochu smutné, že se v současnosti názory mění tak rychle,“ konstatoval po trénincích Sebastian Vettel, který těsně porazil Charlese Leclerka. „Stačí hodina a půl, aby si všichni mysleli opak toho, co si vymysleli během jediného závodu. Podle mého musíme zůstat zaměřeni sami na sebe a snad dokážeme dát ty správné odpovědi na trati.

Pořád je několik maličkostí, které musíme zvládnout. Auto bylo slušné, ale můžeme se zlepšit. Jsem si jistý, že uděláme krok dopředu. V závodě to bude obtížné, protože ostatní jsou celkově o něco rychlejší než my, ale je to obrázek víceméně odpovídající předchozím závodům, takže nejsem překvapený,“ dodává Němec. „Myslím, že na sobě můžeme pracovat a být pro sobotu v lepší kondici. Uděláme si svoji práci a uvidíme, kam nás to dostane.“

To Monačan za svým kolegou sice zaostal jen o 0,021 sekundy, už teď ale ví, že na startu závodu přijde o deset míst kvůli výměně motoru. Svůj vůz tak bude nastavovat hlavně na co nejvyšší tempo pro dlouhou jízdu. „Obecně to byl pozitivní den, přestože podmínky byly komplikované. Ale to je pro každého stejné a byli jsme celkem konkurenceschopní, což je dobré. Těšíme se na sobotu. S nastavením auta budeme muset předvídat vývoj trati a pokusit se být co nejsilnější v neděli, protože ta se počítá,“ ví Charles Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář