Vettel nehledá výmluvy, Räikkönena trápily pneumatiky

Jezdci Ferrari Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel se v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu umístili na třetím a čtvrtém místě s velkým odstupem na suverénní Mercedes. Třetí Räikkönen ztratil na vítězného Lewise Hamiltona celou jednu vteřinu a desetinu k tomu.

Štítky: Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 24. 06 2017 — Šimon Trantina

Lídr šampionátu Vettel se trápil v Baku celý víkend. Velký podíl na jeho neúspěších měl určitě starší motor, který pohání jeho Ferrari. Situace okolo spotřeby pohonných jednotek není u Scuderie vůbec šťastná, proto se Němec musel v průběhu tohoto víkendu spokojit s motorem, který používal již při prvním závodě sezony v Austrálii.

V kvalifikaci však čtyřnásobný mistr světa nepředváděl špatné výkony. Své ferrari dokázal držet na špičce pořadí a v druhé části kvalifikace obsadil třetí místo. V Q3 byl však poražen týmovým kolegou, když ve svých kolech ztrácel hodně času a poprvé se letos do závodu nekvalifikoval v nejlepší trojce.

„Myslím, že výsledek je OK, ale samozřejmě nejsem úplně šťastný. Průběh ranního tréninku moc nepomohl, ale to není omluva, odjeli jsme dostatečné množství kol. Na konci jsem byl na trati sám, neměl jsem žádný aerodynamický pytel přede mnou, který by mi pomohl, ale nejsem žádný velký fanoušek výmluv, mohl jsem být trochu lepší. Třetí místo bylo pravděpodobně dnes maximum.

Myslím, že všechny překvapilo, o kolik se Mercedes v kvalifikaci zlepšil. Nesmíme si to však nějak moc brát, když se vám podaří mít dobrý pocit v autě na okruhu podobném tomuto, můžete jednoduše získat hodně času,“ říká Vettel.

Kimi Räikkönen zažil nevyrovnanou kvalifikaci, jezdil poměrně rychle, ale zároveň se nedokázal vyvarovat jezdeckým chybám. Ve třetí části například při prvním pokusu nedobrzdil do třetí zatáčky a musel vjet do únikové zóny. Jeho závěrečný pokus se však povedl dostatečně na třetí místo, byť se ztrátou více než šest desetin vteřiny na druhý mercedes Valtteriho Bottase.

„Bylo velmi těžké přivést pneumatiky do provozní teploty. Co se týče zahřívání, měl jsem lepší pocit ze sady, kterou jsme nasadili na konci, ale pořád to nebylo perfektní. Když se vám podaří pneumatiky řádně probudit, můžete jet mnohem rychleji,“ hodnotí Fin.

Kvalifikace: Hamilton nikomu nedal „čuchnout“. Vettel až čtvrtý

Diskuse k článku

Napsat komentář