Vettel: Na startu jsem myslel, že jsem přišel o šanci na útok

Ferrari v Grand Prix Brazílie uspělo s oběma vozy, když Sebastian Vettel vyhrál a Kimi Räikkönen dokončil na třetím místě. Vettel tak získal náskok 22 bodů na Valtteriho Bottase v průběžném pořadí a skoro jistě si pojistil celkové druhé místo.

Štítky: Ferrari GP Brazílie Zveřejněno 12. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

„Měl jsem velmi dobrý odpich, a pak se mi protočila kola,“ popisoval situaci na startu Vettel. „Napadlo mě, že jsem promarnil svoji šanci, ale pak se Valtteri dostal do ještě větších potíží a měl jsem šanci poslat to na vnitřek. Myslím, že jsem ho trochu překvapil, což je samozřejmě velmi důležité. Poté, co zajel safety car, jsem se snažil jet naplno, dal jsem do toho vše, abych si vytvořil trochu náskoku. Od toho bodu jsem kontroloval závod.

Jsem velmi šťastný, hlavně za všechny kluky a tým v Maranellu, pracují opravdu tvrdě. Posledních pár týdnů bylo těžkých, takže je hezké být s oběma vozy na stupních vítězů. Je to velká úleva, byl to těžký závod. Nebyl žádný prostor na chybu a bylo obtížné kontrolovat pneumatiky,“ shrnul své dojmy ze závodu Sebastian Vettel.

Třetí místo obsadil Kimi Räikkönen, který se v závěru musel bránit tlaku Lewise Hamiltona. „Přiblížil se mi, ale já byl taky blízko Sebastianovi i Valtterimu. Takže jsem se tak nebál, měl jsem dobrý výjezd z poslední zatáčky, takže na rovince to bylo v pohodě. Musím ale přiznat, že jsem měl v prvním stintu potíže s vyvážením, ale na konci se to zlepšilo a na nové sadě už to bylo velmi dobré.

Vůz se choval dobře a mohl jsem držet tempo s kluky vpředu, ale bylo nemožné předjíždět, pokud měla dvě auta takto podobnou rychlost,“ litoval Fin ve službách Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář