Vettel: Myslel jsem, že Mercedes to hraje

Sebastian Vettel se netajil překvapením, jaký náskok má na ostatní po vítězné kvalifikaci. V závěrečné fázi kvalifikace zajel Vettel dva výborné časy. Oba by mu stačily na zisk pole position. Druhý Ricciardo na Vetellův čas ztratil půl sekundy. „Jsem překvapen. Myslel jsem si, že včera to na nás jen hráli. Dnes dopoledne taky. Je jasné, že…

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 19. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Sebastian Vettel se netajil překvapením, jaký náskok má na ostatní po vítězné kvalifikaci. V závěrečné fázi kvalifikace zajel Vettel dva výborné časy. Oba by mu stačily na zisk pole position. Druhý Ricciardo na Vetellův čas ztratil půl sekundy.

„Jsem překvapen. Myslel jsem si, že včera to na nás jen hráli. Dnes dopoledne taky. Je jasné, že mají nejsilnější auto, tohle musí být nějaká výjimka, ve které mají problémy. Stále je to jen sobotní dobrý výsledek, to podstatné přijde až zítra. Ale užil jsem si ten okamžik, když jsem se dozvěděl, že jsme to dokázali,“ řekl Vettel.

„Už na začátku kvalifikace vše vypadalo dobře. Auto bylo skvěle připravené a v průběhu kvalifikace bylo ještě rychlejší. Dnes vše fungovalo perfektně. Jsem překvapen, jaký mám náskok před ostatními. Okruh v Singapuru je velmi dlouhý a plný obtížných zatáček. Není nikterak obtížné udělat někde na trati chybu. Ale zvláště poslední kolo mi vyšlo dokonale, jsem velmi spokojen. Dnešní výsledek nám zajistil skvělou výchozí pozici před zítřejším závodem, ale jsem si jist, že Mercedes zítra ještě předvede svou sílu. Divil bych se, kdyby tomu tak nebylo,“ dodal Vettel.

Räikkönen řekl, že je překvapen svým třetím místem v kvalifikaci. Pronásledovaly ho potíže s nastavením vozu.

„Dnešní výsledek je pro Ferrari velmi dobrý. Nebyl jsem příliš spokojen s chováním vozu na trati. Takže mě třetí místo v kvalifikaci překvapilo. Doufejme, že zítra oba naše vozy dostaneme na stupně vítězů,“ řekl Räikkönen.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore

Diskuse k článku

Napsat komentář