Vettel má z Hamiltona komplex. Skončí kariéru?

Bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone je v ráži. Nejprve se opřel do Michaela Schumachera, teď zase vyjádřil pochyby nad psychikou Sebastiana Vettela.

Štítky: Bernie Ecclestone Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

Ten nezažívá lehké časy. Čtyřikrát se v posledních jedenácti závodech roztočil a v Číně mu muselo před týmového kolegu pomoci Ferrari týmovou režií. „Pokud analyzujte všechny situace, kdy se roztočil, pokaždé do toho byl nějak zahrnut Lewis,“ vysvětluje Ecclestone.

„Seb chce tak zoufale vyhrát další šampionát, a Lewis stejně tak nechce prohrát. Když jedou bok po boku, Seb má mentální blok, což je špatně,“ říká bývalý šéf F1.

To ale Vettel odmítá. „Cítím, že jezdím skvěle. Jsem velmi sebekritický a ambiciózní. Hodně od sebe očekávám,“ vysvětluje. Současně ale nevyvrací, že by u Ferrari mohl odjezdit ještě příští rok, po kterém mu skončí smlouva, a pak pověsit rukavice a helmu na hřebík.

„Miluji řízení, pocit z rychlosti, souboje s ostatními. Spousta věcí by mi chyběla. Proto neskončím ze dne na den. Ale smlouva je jen kus papíru. Uvidíme, co se stane. V tenhle moment nevím. Nebudu ve formuli 1 tak dlouho jako Bernie, to je jasné. Ale doufám, že budu tak fit a v kondici, jako je on ve svých osmaosmdesáti.“

Vettel už dříve prohlásil, že dnešní F1 je více show než sport, který miloval a sledoval jako malý kluk. Navíc za dva roky za sebou bude mít dvě sezony ve formuli 2 syn Michaela Schumachera Mick, který je s Ferrari hojně spojován…

Leclerc by mohl být tím, kdo ukončí Vettelovi kariéru.

Diskuse k článku

Napsat komentář