Vettel je odhodlán protrpět zbývající letošní závody ve Ferrari

Jedenácté místo v Poháru jezdců a šestá příčka jako nejlepší umístění v závodě. Poslední sezona Sebastiana Vettela u Ferrari se nevyvíjí dvakrát dobře, přesto si Němec čas u italské stáje podle svých slov snaží užívat.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 08 2020 — Lukáš Štěrovský

Vettel má za sebou nejhorší start do sezony, když v úvodních šesti závodech získal jen 16 bodů. Vloni měl po stejném množství velkých cen bodů už 82. Čtyřnásobný šampion přesto zůstává optimistou.

„Na vše se dá dívat dvěma způsoby. Můžete být frustrován, nebo se s tím vypořádat a překonat to. Od toho jsem tady, to dělám. Jsem věčný optimista,“ prozradil Vettel. „Vždycky se podle mého můžete něco naučit. Musíme pracovat a dostaneme se přes to.“

Že však vztah Vettel-Ferrari není ideálním, o tom svědčí mnohé rádiové komunikace z poslední doby, kdy jezdec se svým týmem buď vůbec nekomunikuje, nebo mu veřejně spílá za špatná taktická rozhodnutí.

„Snažíme se společně zlepšit, já se z této situace taky snažím dostat to nejlepší… ale není to snadné,“ nepopírá závodník s číslem pět. Přesto všechno nemá v plánu zbytek roku jakýmkoliv způsobem vypustit – i když se spekulovalo o jeho předčasném uvolnění ze smlouvy. „Je známkou respektu, že týmu vše navrátím a dám do zbývajících závodů vše, co můžu.

Nevnímám negativa nebo špatné věci. V první řadě nepočítám zbývající závody, beru to Grand Prix po Grand Prix. Dělám svoji práci, jak nejlépe mohu, a těším se na budoucnost. Vidím spíše příležitost ke zlepšení než trápení. Samozřejmě nastaly některé momenty, které nebyly dobré a neužili jsme si je, ale stejně v minulosti byly skvělé situace jako vítězství a spousta pozitivního.

Nehledě na to, co se stane další rok, se snažím užít si čas, který mi u Ferrari zbývá, snažím se užít si s lidmi, se kterými jsem poslední léta strávil tolik času,“ dodává Sebastian Vettel s tím, že jeho dohoda s Aston Martinem zatím podepsaná není, ale příští rok prý bude jistojistě na roštu.