Vettel i Ricciardo si skvěle zazávodili s Alonsem

Umístění z Velké ceny Německa považují u Red Bullu za maximum. Hlavním soupeřem týmu byl dnes Alonso. Vettel ho porazil, Ricciardo za ním zaostal o 0,1 sekundy.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 20. 07 2014 — Filip Fikejz

Umístění z Velké ceny Německa považují u Red Bullu za maximum. Hlavním soupeřem týmu byl dnes Alonso. Vettel ho porazil, Ricciardo za ním zaostal o 0,1 sekundy.

Red Bull ve Velké ceně Německa na Hockenheimu na stupně vítězů nedosáhl. Sebastian Vettel dojel čtvrtý, Daniel Ricciardo šestý. Němec tak poprvé v sezoně porazil Australana v situaci, když dojeli oba do cíle.

Vettel si opět užil souboj s Fernandem Alonsem. „Možná jsme s Fernandem začali tam, kde jsme skončili v Silverstone. V první polovině závodu to bylo celkem zábavné. Jednu chvíli to bylo s oběma ferrari celkem natěsno, ale dokázali jsme zůstat vepředu. Druhá zastávka byla celkem těsná a Fernando nás dokázal předjet bez větších problémů,“ vzpomínal. „Ke konci jsme se ale rozhodli být agresivnější, abychom se ujistili, že se znovu posuneme. Potom jsme dokázali získat určitý náskok, což bylo klíčové, protože ke konci jsme museli šetřit palivo. Myslím, že to dnes dopadlo nejlépe, jak mohlo. Daniel nakonec bohužel Fernanda nepředjel.“

Ricciardo se v úvodu zdržel, když se vyhýbal Felipemu Massovi a Kevinu Magnussenovi. Dokázal se znovu probojovat dopředu a v závěru rovněž předvedl hezký souboj s Alonsem. Byť ho nakonec o jednu desetinu sekundy prohrál, skvěle se prý bavil. „Byl to jeden z nejúžasnějších závodů, jaké jsem zažil. Nemyslím pochopitelně první kolo, kdy jsem byl ve špatnou dobu na špatném místě. Ale nedopadl jsem jako Massa, doufejme, že je OK. Byl jsem na vnějšku a došlo ke kolizi, musel jsem se vyhnout a na závodní pole dost ztratil, ani nevím, kolik jsem ztrácel,“ vzpomínal na nevydařený úvod. „Řekl jsem do rádia: ,Dostaňme se zpět, abychom na sebe byli dnes hrdi.´ A myslím, že jsme to dokázali. Tvrdě jsme bojovali. To jsou ty bitvy, které se nám podařily a které jsme si užili. Fernando je známý jako těžký soupeř. Myslel jsem si, s kým jiným mít dobrou bitvu. Byl na jiných, navíc čerstvých, pneumatikách. Bojoval jsem, jak nejlépe jsem mohl, a téměř…“

Také šéf týmu Christian Horner považuje výsledek za maximum. Chválil Ricciarda, jak se vyhnul kolizi a jakou poté odvedl práci. Pochválil i Vettela. Za hlavního soupeře týmu dnes označil Alonsa. „Naše strategie fungovala, Sebastian ho dokázal v klidu porazit, Daniel se také přiblížil a bojoval až do konce. Byl to vzrušující závod. Na Mercedes pořád dost ztrácíme, ale tvrdě pracujeme, abychom se mu přiblížili,“ ujistil.

Thierry Salvi z Renaultu navázal na Hornerova slova, dodal, že vše fungovalo spolehlivě, což je důležitý první krok. Nyní je třeba zapracovat na výkonu, aby se tým dostal na stupně vítězů. „Maďarsko by nám mělo sedět lépe,“ věří.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář