Vettel: Formule 1 mě nedefinuje

Sebastian Vettel si myslí, že by měl být lidmi ve formuli 1 vnímán spíše jako manžel a otec svých dětí než jen jako obyčejný závodník.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 21. 09 2019 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel v posledních dvou sezonách neprožívá příliš dobré výsledky. Němec dělá spoustu jezdeckých chyb, a proto je v poslední době často zpochybňována jeho motivace. Vettel však trvá na tom, že je stejně motivovaný jako dříve. Dodává ale, že nesouhlasí s názorem některých lidí, že ho formule 1 definuje jako člověka.

„To, co momentálně dělám mě nedefinuje. Samozřejmě chápu, že mnoho lidí, kteří sledují náš sport si myslí opak. Někdy to vidím i u sebe, když sleduji tenis, ale nemělo by to tak být.“ Vettel si myslí, že by měl být okolím ve formuli 1 víc vnímán jako manžel a otec svých dětí než jen tím, že je pilotem ve Ferrari.

Vettel se v rozhovoru také vyjádřil k postoji, jak by se každý člověk měl zachovat, když ho právě někdo porazil. „Pokud někdo skončí lépe než vy, je to pro vás hodně těžké. Naprosto si ale vážím, když někoho porazím, on k vám přijde, potřese vám rukou a řekne: ,Dobrá práce‘. Víte, zkuste to někdy udělat. Chápu, že můžete mít pocit, že chcete před vším utéct a někam se schovat, ale uvidíte, pomůže vám to,“ říká Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář