Vettel by kolizi s Bottasem předešel „horším startem“

I když uznal, že se jednalo o jeho chybu, Vettel kolizi v první zatáčce po startu s Valtterim Bottasem svádí na svůj dobrý. Soupeři se zlobí za mírnou penalizaci.

2 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 24. 06 2018 — GPF1.cz

„Je to moje chyba. Snažil jsem se brzdit trochu dřív a dostat se z toho, ale byl jsem moc blízko a neměl jsem žádnou přilnavost,“ vysvětloval Vettel médiím po závodě, ve kterém nakonec dojel pátý. Valtteri se snažil získat svou pozici zpátky, což je v pořádku. Ale já už neměl kam jet. Ta zatáčka jde doleva, snažil jsem se zpomalit, ale s takovou přilnavostí jsem jen mohl navýšit poloměr zatáčení a to bohužel znamenalo, že jsem se srazil s Valtterim.

Škoda pro něj, protože on s tím neměl nic společného. Po závodě jsem za ním zašel. S ohledem na okolnosti jsme měli oba štěstí, že jsme mohli v závodě pokračovat“

Kdyby se to dalo zopakovat, Vettel uvedl, že by přivítal horší start ze své strany.

„Bylo by to pak všechno přímočaré. Nedostal bych se do té situace. Nakonec nebylo nic, co bych dokázal udělat jinak. Nakonec nebrzdíte 200 metrů před zatáčkou z obavy, že by tam mohlo být těsno. Snažíte se bojovat. Ale úmysl to samozřejmě nebyl.“

Soupeři od Mercedesu se zlobili na komisaře, že Vettelovi udělili pouze mírný trest pěti sekund.

„Pět sekund je nic,“ lamentoval Lauda a Hamilton penalizaci přirovnal k „plácnutí přes ruku“.

„Nakonec neměl Vettel příliš velké právo dokončit závod před Bottasem. Je to takové nevyrovnané, víte?“ je přesvědčen Hamilton.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vettel by kolizi s Bottasem předešel „horším startem“”

  1. Jirx napsal:

    Při restartu za SC byli oba dva za sebou na chvostu pole, takže startovali ze strategicky stejné pozice v závodě, přesto se Vettel dokázal rychleji prokousávat polem dopředu. Ale jak píše Draco, stejně by na sebe takhle prskaly všechny týmy =)

  2. Draco napsal:

    Nemohu tvrdit, že za kolizi SV vůbec nemohl, ale to že se snažil brzdit dříve je vidět na všech záběrech. Bohužel to nevyšlo podle představ a holt čas se vráti nedá. Ale asi se komentátor díval na jiný závod… Mimochodem, kdyby zabrzdil ještě o něco víc, tak je dost pravděpodobné, že to do něj narve někdo zezadu. Ale třeba si to pan moderátor jakožto pravidelný pasážer letecké společnosti neuvědomuje z důvodů nevyježděnosti 😉
    To že Mercedes bude vyřvávat se dalo očekávat, dělal by to každý tým. SB i VB byli na stejné pozici a i tak se podívejte, jak kdo dojel, a to má Mercedes v tuto chvíli určitě nejrychlejší auto.

Napsat komentář