Vettel bude mít pohodlnější tréninky, od týmu má simulátor přímo doma

Dnešní týmy formule 1 pro podávání co nejlepších výsledků velmi často používají simulátory a další simulační procesy. Ovšem pro samotného pilota F1 je čas na simulátoru vzácný, a to kvůli nabité sezoně, která jezdcům tyto chvíle bere. Aston Martin tak nyní postavil simulační konstrukci, kterou Vettel bude mít přímo u sebe doma.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 17. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Simulační jízdy jsou v moderní formuli 1 de facto nedílnou součástí příprav na každý závodní víkend. Tento pracovní proces pomáhá týmu zlepšit jízdní vlastnosti vozu, důležitý je ale také pro samotné jezdce, kteří se tak mohou lépe připravit na nadcházející závod.

Před loňskou Velkou cenou Saúdské Arábie Vettel neodjel jediné kolo na simulátoru. Bylo to dáno kvůli předešlému závodu v Kataru a malému množství času. Pilot Aston Martinu tak do nového prostředí vstupoval naprosto naslepo.

Nico Hülkenberg je zpět, nastoupí v Bahrajnu místo Vettela

Od letošní sezony by ale podobné problémy nastat neměly – Vettel se společně se svou stájí domluvil na konstrukci nového a unikátního simulátoru, který bude pilot moci využívat přímo ve své domácnost a lépe se tak připravovat na další Velké ceny.

Práce na tomto projektu započala už vloni v červenci, nyní je vše hotovo a Vettel má možnost testovat dle své libosti. Simulátor obsahuje také některé části ze skutečného monopostu AMR21, se který tým vloni jezdil.

Kromě skutečné závodní sedačky obsahuje konstrukce čtyři obrazovky, z nichž jedna ukazuje zajeté časy. Vettel tak má poměrně solidní výhledové pole a pohled z vozu je podle pilota Aston Martinu velmi podobný skutečnosti.

Vedení týmu se k tomuto kroku rozhodlo proto, aby se Vettel nadále zlepšoval a zajížděl ty výsledky, na které jsme byli od čtyřnásobného šampiona zvyklý. Aston Martin je přesvědčen, že udělal správný krok a výsledek uvidíme velmi brzy.