Vettel, Bottas a Verstappen: Ostrá kritika pneumatik Pirelli

Že letošní pneumatiky Pirelli mají příliš úzké provozní okno, to je známá věc. Gumy je navíc těžké zahřát tak, aby vůbec začaly fungovat, a právě to trápilo prakticky všechny závodníky v kvalifikaci na Grand Prix Monaka. Piloty ze špičky nevyjímaje.

1 Štítky: Max Verstappen Pneumatiky Sebastian Vettel Valtteri Bottas Zveřejněno 25. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Z kvalifikace jsem opravdu zklamán,“ říká druhý Valtteri Bottas. „Cítil jsem, že dneska mám rychlost. V autě jsem se cítil dobře. V prvním pokusu mi přišlo, že se ještě tak o dvě tři desetinky můžu zlepšit, takže jsem měl zajet lépe.

Ve druhém pokusu jsem chytil hodně provozu v přípravném kole, takže jsem musel občas mimo ideální stopu, abych ostatní auta předjel. Tím se mi na pneumatiky dostala špína a nefungovaly. Pokud do nich na této trati nedostanete dost tepla, je to kritické,“ popisuje Fin.

„Že gumy nepracují správně, jsem cítil už v první zatáčce. V každé další jsem byl pomalejší a pomalejší, dokud jsem nedostal velký smyk v osmé zatáčce. To byl konec. Je to velké zklamání.“

Letošní rok je hlavně o pneumatikách.

Problémy s pneumatikami měl i třetí Max Verstappen. „Celý víkend nám chyběly možná dvě nebo tři desetinky na Mercedes. Prostřední část se vyvedla, podařilo se nám ‚zapnout‘ gumy, a to tady dělá vážně rozdíl. Ve třetí části během prvního pokusu neměly zadní pneumatiky přilnavost, takže jsem ztratil čas.

V posledním pokusu jsem se musel vypořádat s provozem, a když jsem najel do rychlého kola, gumy byly moc studené a ztrácel jsem asi dvě nebo tři desetiny, takže jsem se rozhodl kolo přerušit,“ popisuje Verstappen.

Na chování pneumatik Pirelli si stěžuje i čtvrtý v kvalifikaci, Sebastian Vettel. „Měli jsme problémy přimět pneumatiky fungovat. Neměli jsme správný pocit, který jsme chtěli, zejména z předních pneumatik, které dneska prostě nepracovaly. Snažíme se tomu porozumět tak moc, jak to jenom jde. Někdy to funguje, ale musíme jít víc k jádru problému.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel, Bottas a Verstappen: Ostrá kritika pneumatik Pirelli”

  1. Jirka_1 napsal:

    Když tady říkám, že Pirelli neumí upéct kloudnou gumu, tak mi nadávají… 🙂

Napsat komentář