Vettel a titul: Pokusím se o nemožné

Sebastian Vettel se po vítězství v Singapuru pokusí nemožné učinit možným. Chtěl by se totiž na konci právě probíhající sezóny stát mistrem světa a získat již svůj pátý titul. Vettel na vedoucího Hamiltona ztrácí 49 bodů a do konce sezóny zbývá odjet ještě šest závodů. Hamilton letos poprvé závod nedokončil. Ale jeho dnešní výkon by na…

4 Štítky: Ferrari James Allison Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Sebastian Vettel se po vítězství v Singapuru pokusí nemožné učinit možným. Chtěl by se totiž na konci právě probíhající sezóny stát mistrem světa a získat již svůj pátý titul.

Vettel na vedoucího Hamiltona ztrácí 49 bodů a do konce sezóny zbývá odjet ještě šest závodů. Hamilton letos poprvé závod nedokončil. Ale jeho dnešní výkon by na umístění na stupních vítězů stejně nejspíš nestačil.

„Mohu ještě získat letos titul. Pokud i další závodní víkendy budou podobně úspěšné, jako tento v Singapuru. Soustředíme se na vlastní výkon, co se děje v Mercedesu, stejně nemůžeme nijak ovlivnit. Možná mám pořád ještě šanci získat letošní titul, možná se nám podaří dokázat nemožné. Budeme bojovat,“ řekl Vettel po vítězném závodě.

Technický ředitel Ferrari James Allison byl během závodu hodně neklidný.

„Na trať během závodu dvakrát vyrazil safety car. Vettel ztratil svůj vybudovaný náskok a jeho vůz nebyl po restartech dost rychlý. Naštěstí Vettel vždy dokázal zrychlit ve chvíli, kdy to nejvíce potřeboval. Ale pohodový závod to nebyl ani pro Sebastiana, ani pro tým na boxové zídce. Kimi byl během celého víkendu o něco pomalejší. V jeho případě jsme si nebyli úplně jisti, zda je jeho vůz nastaven optimálně. Kimi se tedy nemohl na své auto zcela spolehnout. Sebastian ano,“ řekl Allison.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore

Diskuse k článku

4 komentáře: “Vettel a titul: Pokusím se o nemožné”

 1. Borty napsal:

  Podle mě je Seb letos jasně nejlepším pilotem…no ještě Hamilton předvádí fantastické výkony, přesto si myslím, že Seb je letos ještě o kousek lepší…

 2. Radek Hudin napsal:

  Jasně užijme si to, snad nikdo nevěří, že z náskoku třeba minimálně tří desetin bude najednou Mercedesí ztráta jedné sekundy!!!
  V určitých podmínkách prostě Méďa nefunguje, jak má a toho asi Ferrari využije, ale na titul??? No ale nějak ty fanoušky navnadit musí…

 3. ohinek napsal:

  Miluji prohlášení tohoto typu a hlavně titulky k příspěvkům jich se týkající. To je snad jasné že se o to pokusí ne, co jiného by asi tak dělal?

 4. Seb_fan napsal:

  Tak si jako fanda Ferrari užiju týden optimismu a pak nás na Suzuce Mercedes opět uzemní doublem. Ale třeba ne. Třeba se fakt něco změnilo a Seb zabojuje! Doufám, že se mu povede něco jako v sezoně 2012. I když teď to bude mít o poznání těžší. Nicméně závěry sezony má bezpochyby skvělý. A Tome, co se týče toho, jak jste s Honzou říkali, že Kimi je za zenitem, tak já na to mám takový názor, že to už sice není ten Kimi jako byl ještě před 2 lety, ale hlavně vidíme Seba s kopcem zkušeností na možná absolutním vrcholu v nejlepších jezdeckých letech. Možná nejlepšího a nejrychlejšího Sebastiana Vettela jaký tu kdy byl.

Napsat komentář