Větší čísla a jmenovky pilotů připraví týmy o miliony dolarů

Týmový manažer Force Indie není nadšený z nařízení, podle kterého musí být na každém voze konkrétně velké číslo a jméno jezdce. Stáje tím tak přijdou o peníze.

1 Štítky: Force India Pravidla Zveřejněno 1. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Během minulého týdne bylo oznámeno, že už od Velké ceny Španělsko musí týmy na svých monopostech vozit větší čísla a jména pilotů. To by mělo usnadnit orientaci hlavně divákům nacházejícím se přímo na okruhu.

Čísla budou muset být alespoň 23 centimetrů vysoká, jména jezdců se pak nesmí dostat pod výšku 15 centimetrů. Právě tyto parametry jsou podle Force Indie problémem pro stáje. Budou na nich totiž tratit peníze.

„Tam, kde musíme mít jména jezdců, přicházíme o prostor, který jsme mohli prodat sponzorům,“ hořekuje nad novým nařízením manažer Force Indie Andy Stevenson. Tým tak přijde o velké peníze. „Jméno takové velikosti zabere prostor, který by se dal prodat až za šest milionů dolarů.“

Force India proto navrhuje, aby týmy mohly umístit „jmenovky“ pilotů do spodnější zadní části auta, která pro sponzory není tak atraktivní.

Zatčení majitele týmu je problémem pro Force Indii

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Větší čísla a jmenovky pilotů připraví týmy o miliony dolarů”

  1. Venca napsal:

    Guru: bohužel, bez sponzorů dneska nebude fungovat asi žádnej sport…když už do toho sypou takový prachy, měli by z toho něco mít…reklama holt vládne světem

Napsat komentář