Vetřelci ze Singapuru hrozí šest měsíců vězení

Při nedělním závodě jeden ze safety caru musel na trať kvůli fanouškovi, který vběhl na trať. Muž britské příslušnosti může za tento úlet strávit až půl roku ve vězení. „There‘s a fan on the track! There’s a fan on the track!“ Vyřítil se ze zatáčky číslo 13 a okamžitě pobízel vedení závodu k zásahu. Pro Sebastiana…

1 Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 09 2015 — Josef Nekvinda

Při nedělním závodě jeden ze safety caru musel na trať kvůli fanouškovi, který vběhl na trať. Muž britské příslušnosti může za tento úlet strávit až půl roku ve vězení.

„There‘s a fan on the track! There’s a fan on the track!“ Vyřítil se ze zatáčky číslo 13 a okamžitě pobízel vedení závodu k zásahu. Pro Sebastiana Vettela vcelku smolný okamžik. Na trať musel safety car a Němec opět přišel o svůj náskok.

„Musel jsem se dívat opětovně do zrcátka, nebyl jsem si jistý tím, co vidím. Myslel jsem si, že mám problém se zrakem. Vypadalo to, že si chce pořídit pár fotek. Nevím. Doufám, že alespoň jedna bude dobrá,“ zlehčoval situaci Vettel.

A jak se po skončení závodu ukázalo, měl pravdu. Muž, který proklouzl přes ochranné složky a protáhl se mezerou ve zdi si skutečně pořizoval fotografie na svůj smartphone. Jakmile dosáhl svého cíle, skočil zpět za bariéru, kde už na něho čekali muži zákona. Podle oficiální zprávy se jedná o sedmadvacetiletého britského občana. Ten nyní za tento incident čelí obvinění u soudu, od kterého si může odnést až půl roku za mřížemi. Při prvním jednání byla stanovena kauce ve výši 15 000 dolarů, ale muž nebyl schopen dát tuto částku dohromady, a tak nadále zůstává ve vazbě. Další jednání je na pořadu 6. října. Zaplatit ale bude muset 2 500 dolarů za narušení závodu. Singapurští organizátoři se po tomto incidentu zavázali k lepšímu zabezpečení trati pro nadcházející závody.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vetřelci ze Singapuru hrozí šest měsíců vězení”

  1. Jirx napsal:

    ČekalY mužY zákona… Nebo tak taky ne? x)

Napsat komentář