Verstappenův styl nejde dohromady s letošními vozy

Razantní změna technických předpisů je částečně důvodem, proč Max Verstappen vyhrál pouze jeden závod ze tří a ve zbylých až do odstoupení na vítězství pomýšlet nemohl. Nové vozy se jinak chovají a podle poradce Helmuta Marka jsou v kontrastu s jízdním stylem Nizozemce.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Vše Marko uvádí na příkladu Sergia Péreze, týmového kolegy Verstappena. „Je Maxovi mnohem blíže než vloni. Nejjednodušším vysvětlením je, že nové vozy s menším přítlakem některým jezdcům vyhovují více a jiným méně.

Pérez je s nastavením auta spokojený, pro Maxe je to těžší. Ještě nenašel správné vyvážení, a proto v auto nemá úplnou důvěru. Jeho agresivní jízdní styl nejde s novými vozy tak úplně dohromady, navíc jeho mladistvý věk jej předurčuje k netrpělivosti,“ vysvětluje Marko.

DeLorean DMC se vrací jako elektromobil

Ten se svého svěřence snaží klidnit. „Řekl jsem mu, že do konce sezony zbývá ještě 20 závodů, ve kterých se bude spolu se sprinty a body za nejrychlejší kola bojovat o více než 500 bodů, takže nic není ztraceno.“

Verstappenovu frustraci však Marko chápe, síla rivalů je totiž obrovská. „Ferrari má velmi spolehlivý vůz, který je rychlý za všech podmínek a od začátku se pohybuje ve správném teplotním okně pro fungování pneumatik. S naším autem to je složitější, potřebujeme na vše více času. Musíme na tom zapracovat,“ uvědomuje si Helmut Marko.