Verstappenův otec Jos, sám ex-pilot F1, zase usedne za volant závoďáku

Bývalý jezdec formule 1 Jos Verstappen bude debutovat v etapové rally v belgickém šampionátu a vstoupí do prvních dvou kol sezony. Existuje šance, že by startoval i ve WRC.

Štítky: Jos Verstappen Motorsport Zveřejněno 3. 02 2022 — Jiří Košta

Verstappen vstoupil do úvodní Rally van Haspengouw 26. února s Citroënem C3 Rally2 týmu DG Sport a také potvrdil, že se zúčastní i druhého kola sezony – Rallye Jižní Belgie 19. března.

Navigátorem bude Kris Botson, který je pravidelně na národní úrovni v Belgii od konce 90. let.

Je však zajímavé, že prohlášení organizátora belgického šampionátu naznačilo, že Vertsappenův radar sledoval budoucí vstupy do podniků WRC pro sezonu 2022, která bude kombinována s dalšími podniky belgického šampionátu.

Okruhová rally na trati v Assenu měla být původně Verstappenovou první rally koncem loňského roku, ale její zrušení kvůli omezením COVID-19 znamenalo, že Rally van Haspengouw bude místo debutu.

„Rally je opravdu něco, co děláte na vlastní kůži. Získat tyto zkušenosti bude největší výzvou,“ řekl Verstappen starší.

„To se nepodobá ničemu v mé kariéře v motorsportu, pro mě je všechno opravdu nové: od auta po pracovní metodu, vytváření a používání čtených poznámek, poslouchání pokynů za jízdy a poznávání všech etap.

Příležitosti prozkoumat prostředí je jen malé nebo žádné, takže musíte být v tempu okamžitě a na druhou stranu se chcete vyhnout zbytečným rizikům.

Celkově vzato je to velmi velká výzva a opravdu neočekávám, že budu moci jezdit na špici jen tak. Samozřejmě udělám maximum, ale mým cílem je nasbírat zkušenosti a především se co nejvíce naučit.

Ve svém Citroënu se za volantem cítím dobře a užívám si spoustu legrace. To je pro mě nejdůležitější,” dodává bývalý pilot F1.

Nissan láká na legendární Micru – nová generace bude elektrická