Verstappenovo vnímání Mercedesu se změnilo. K horšímu

Na tiskové konferenci před posledním závodem v Abu Dhabi Max Verstappen přiznal, že změnil svůj názor jak na tým Mercedes, tak na samotného Lewise Hamiltona, a to ne zrovna k lepšímu…

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Red Bull Zveřejněno 10. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Napjatá atmosféra mezi Red Bullem a Mercedesem končí. Max Verstappen před závěrem sezony přiznal, že není úplně spokojen s vývojem některých událostí, které v průběhu letošního mistrovství světa nastaly.

Nizozemec má na mysli především incidenty z Grand Prix Velké Británie a Itálie. Verstappen dál vyjmenoval také kontroverzní chvíle kvůli zadnímu křídlu černých šípů. V Abu Dhabi byl pilot Red Bullu dotázán, jak moc tyto události ovlivnily jeho pohled na soupeře.

„Ano, velmi a bohužel v negativním slova smyslu,“ odvětil Verstappen. Na začátku tohoto týdne bývalý majitel formule 1 Bernie Ecclestone dokonce naznačil myšlenku, že německá automobilka společně s Hamiltonem pilota Red Bullu šikanují.

„Na tohle nemám asi jasnou odpověď. Zjevně to někdo zvenčí takhle pociťuje a vnímá, ale co se mě samotného týče, nemám pocit, že bych čelil nějaké šikaně. Pravdou ale je, že to, co se děje, není vůbec správné,“ přiznal nizozemský závodník.

Verstappen také okomentoval události z posledního závodu v Džiddě. „Ostatní lidé dělají přesně to samé, ale žádný trest nedostanou. Oba jsme byli v první zatáčce za bílou čárou a komisaři nějak usoudili, že to byla má chyba, s čímž nesouhlasím.

Poté následoval další trest, se kterým také nesouhlasím. On (Hamilton) mě potom vytlačil z trati, koukal se na mě v zrcátkách a dostane jen varování. Řekl bych, že hodně lidí může dělat různé věci, ale jen já dostávám penalizace.“

Pilot rudých býků také vyvrátil tušení nemalé skupiny lidí, že bude v nadcházející Grand Prix riskovat a pokusí se vyřadit svého rivala v boji o titul. Verstappen chce podle vlastních slov vyhrát čestně a v rámci pravidel.

„Z mé strany se vždy snažím být ten nejlepší a dělat to, co umím a tento víkend chci vyhrát také. Jsem přesvědčen, že tohle je ta správná cesta, jak vyhrát celý šampionát. Do Abu Dhabi jsem přijel uvolněný a připravený.

Jak už jsem uvedl dříve, ať už následující víkend dopadne jakkoliv, můj život se nijakým významným způsobem nezmění. Chci jen podat co nejlepší výkon a uvidíme, co se stane,“ zamyslel se na závěr Verstappen.