Verstappenovi soupeři a parťáci komentují jeho zisk titulu

Max Verstappen se v závěrečném finále v Abu Dhabi stal 34. mistrem světa v historii. Na Nizozemcův úspěch reagují i ostatní piloti, jako například Alonso, Vettel nebo Sainz. Přidali se ale i další…

Štítky: 2021 Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 13. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Svým desátým vítězstvím v sezoně na okruhu Yas Marina se Max Verstappen stal novým mistrem světa královny motorsportu. Red Bull má poprvé od roku 2013 jezdecký titul, Honda na tento úspěch čekala od roku 1991, kdy s ní naposledy vyhrál Ayrton Senna.

K této příležitosti a významnému dni pro nizozemského závodníka se vyjádřila celá řada pilotů a bývalých mistrů světa. Sergio Pérez, druhý pilot rudých býků poznamenal, že je sice škoda, že stáj z Milton Keynes nezískala i pohár konstruktérů, i přesto je za svého parťáka rád.

„Řekl bych, že to byla epická sezona i samotný závod. Přijet do Abu Dhabi se shodným počtem bodům, bojovat do posledního kola o titul a ukončit dlouhou nadvládu jednoho týmu je skvělé. Je to dobře i pro samotný sport,“ uvedl Fernando Alonso.

Sebastian Vettel se k Verstappenovu úspěchu také vyjádřil. „Gratuluji Lewisovi i Maxovi, oba si zasloužili vyhrát, šampionem může být ale jen jeden a já jsem za Maxe opravdu rád a moc mu to přeji, je to neuvěřitelný pocit.“

Svému bývalému kolegovi z Toro Rosso pogratuloval také nynější pilot Ferrari Carlos Sainz, který závěr sezony zakončil na třetím místě. Se Sainzovými slovy souhlasí také druhý pilot Scuderie Charles Leclerc, který si sice rýpnul do kontroverzního konce Velké ceny, přesto je podle Monačana Verstappen zaslouženým šampionem.

Piloti AlphaTauri, sesterský tým Red Bullu, jsou z Verstappenova úspěchu také nadšeni. Yuki Tsunoda v Abu Dhabi navíc zaznamenal nejlepší výsledek kariéry, když cílovou čárou projel na nenápadném, ale pozoruhodném čtvrtém místě.

„Gratuluji Maxovi k tomuto skvělému výsledku, je to neuvěřitelné. Celou sezonu jezdil skvěle a má za sebou opravdu těžký boj. Je dobře, že se s Hondou v jejich posledním roce v F1 rozloučil tak skvělým výsledkem,“ uvedl na adresu pilota Red Bullu Japonec.

Bývalý pilot Red Bullu Pierre Gasly má ze svého bývalého kolegy rovněž velkou radost. „Max to zvládl skvěle! Vždy jsem věřil, že jednoho dne bude mistrem světa a teď je to tady, rozhodně si to zaslouží a mám z něj opravdu velkou radost, je to skvělý pilot,“ dodal pilot AlphaTauri.